Merkezi Finans ve İhale Birimi Memur alımı yapıyor. Yayımlanmış olan ilana göre MFİB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yayımladığı ilana göre 4 kişilik kadro ile Uzman Personel alımı yapılacak. Adaylardan KPSS, YDS ve diğer şartlar aranacaktır. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilan detaylarını aktaracağız.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından yayımlanmış olan memur alımı ilanı ile toplamda 4 kişilik kadro ile memur alımı yapılacak olup alımlar;

Açıktan istihdam edilecek personele uygulanacak olan sınavı ifade etmekte olup bu kapsamda alımı planlan 2 adet Uzman Personelin mezuniyet alanları itibarıyla dağılımı aşağıdaki şekilde olacaktır.

1. Grup Uzman Personel Alanı: Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerinden mezun olmak

2. Grup Uzman Personel Alanı: Fakültelerin dört yıllık Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ve son 3 yıldır bilgi teknolojileri alanında çalışmış olduğunu belgelemek koşulu ile Matematik ve İstatistik bölümlerinin birinden mezun olmak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

MFİB memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak ise, KPSS , YS ve Eğitim şartları aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS'den 1. Gruptakiler için KPSS P-10 ve 2. Grupta yer alan bölümler için KPSSP3 veya KPSSp12 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

Yaş Şartı Nedir?

Yapılacak sınavalr tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı:

Yukarıda ye ralan bölümlere göre en az dört yıllık eğitim veren bölümlerden mezun olmuş olmak.

Yabancı Dil Sınavı Şartı:

ÖSYM tarafından yapılan İngilizce YDS sınavından son 5 yıl geçerlilik süresi itibari ile en az 80 puan almış olmak.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

MFİB Memur alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlilkte başlamış olup en geç 12 gün içerisinde başvuru yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece Online olarak yapılacaktır.

Başvuru Tarihi: En geç 27 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/mfvb-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=7a8cb145-e655-4043-abe1-f99c74e5151d