Merkez Bankası memur alımı için ilan yayımladı. Farklı alanlarda memur alımı yapılacak. Bu kapsamda Merkez Bankası kariyer adresi üzerinde yayımladığı duyurulara göre 45 kişilik boş kadro ile iki farklı birimine alım yapılacak İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Merkez Bankası tarafından Bugün Yayımlanan memur alımı ilanlarını aktaracağız.

ALIM YAPILACAK BİRİMLER:

Merkez Bankası Dijital Para Arge Ekibine ve Bilişim alanında çalışacak 45 uzman yardımcısı alacak.

Bilişim Personeli İlanı Detayları:

Alınacak Kişi Sayısı: Uzman Yardımcısı (35 kişi)

Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Kadrolu

Çalışma Yeri: Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (İstanbul ve Ankara)

Dijital Para Arge Ekibinde çalışacak Personel İlanı Detayları:

Alınacak Kişi Sayısı: Uzman Yardımcısı (10 kişi)

Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Kadrolu

Çalışma Yeri: Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü (İstanbul)

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Merkez Bankası memur alımı için adaylar belirtilen niteliklere göre başvuru yapacaklardır. Buna göre genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

  • 01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son bir yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Merkez Bankası memur alımı ilanlarına başvurular 09 Eylül 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 28 Eylül 2020 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını sadece Merkez Bankası resmi Kariyer adresi olan " insankaynaklari.tcmb.gov.tr/" üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Dijital Para Arge Ekibine Memur Alımı İlanı

Bilişim Alanında Memur Alım İlanı

Editör: TE Bilisim