Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alınacak! KPSS 50 Puan Yeterli

KPSS 50 puanın yeterli olduğu zabıta memuru ve itfaiyeci alımına yönelik başvuru şartları, aranan nitelikler, başvuru tarihleri ve diğer detaylar haberimizde...

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alınacak! KPSS 50 Puan Yeterli

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına memur personel alımları devam ediyor. 2018 yılı bitmeden kamu kurumları veya onlara bağlı olarak görev yapan kuruluşlara, personel eksikliğini yıl bitmeden gidermek, hizmet kalitesini arttırmak gibi nedenlerden dolayı, ihtiyacın söz konusu olduğu kadrolarda memur ve personel alımları gerçekleştiriliyor. Yakın zaman içerisinde yayımlanan bu ilana başvurular alınmaya başlandı ve adayların KPSS üzerinden 50 puan almış olması yeterli görüldü. Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrosuna yönelik yapılan bu alımda, adaylar KPSS en az 50 puan almış olmak şartıyla, diğer nitelikleri sağlamaları halinde başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Yürütülen bu alımlarda, adayların taşıması gereken şartlar, başvuru tarihleri ve başvuru adresleri noktasında bilinmesi gerekenleri aktarmaya çalışacağız.

BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLAR

Yayımlanan bu ilan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirilecek zabıta memuru ve itfaiye eri alımlarını kapsamaktadır. Yayımlanan ilana en az lise mezunu adayların başvuruları kabul edilmekte olup, KPSS 50 puan şartı bulunmaktadır. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların 657 sayılı kanuna tabi olması ve ek nitelikleri karşılaması gerekmektedir. Bu nitelikler, yaş, kilo ve boy nitelikleri, spor mülakatlarında başarılı olmak gibi konulardadır. Yürütülecek zabıta memuru alımı ve itfaiye eri alımına yönelik tüm nitelikler bağlantı adresindeki kılavuzda detaylıca aktarılmıştır. Başvurular 12 Aralık 2018 mesai saati bitimine kadar gerçekleştirilmelidir. Yayımlanan ilanda toplamda 170 memur alımı gerçekleştirilecektir. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve başvurular hakkındaki süreçlere hakim olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kılavuz için tıklayınız.

YORUM EKLE