Vakıflar Genel Müdürlüğü 5 Alanda 16 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine 16 kişilik kadro için memur alımı gerçekleştirecek. Başvuru ekranı açılmış olup haberdeki niteliklerle başvuru alınıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 5 Alanda 16 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı hizmet vermekte olan Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere 16 kişili kadro ile farklı alanlarda memur personel alımı gerçekleştirecek. ilanın 21 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından başvuru süreci bugün itibari ile başladı.

BAŞVURULAR EN GEÇ 04 EYLÜL 2020 TARİHİNE KADAR

Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine 16 memur alımı için başvuruları 24 Ağustos 2020 tarihi ile başlattı. Adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştecekler. Bu kapsamda başvurular 24 Ağustos ile 04 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak.

BAŞVURU EKRANI: www.vgm.gov.tr

KİMKER BAŞVURU YAPABİLİR?

1) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2) ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak,

3) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya tecilli/muaf olmak,

4) Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

5) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

6) Herhangi bir sözleşmeli pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin feshi tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

7) Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin tabloda yer alan ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,  Avukat pozisyonuna başvuracaklar için; başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına haiz olmak.

5 FAKRLI ALANDA 16 MEMUR ALINACAK!

Vakıflar Genel Müdğrlüğü 5 farklı alanda memur alacak. Buna göre 3 Avukat, 5 Mimar, 1 İnşaat Mühendisi, 3 harita Mühendisi ve 1 Elektrik Mühendisi alacak. Ayrıca alımlar 15 fakrlı ilde yapılacak. İşte kadro dağılımı;

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

Adayların başvuru esnasında fotoğraf, öğrenim belgesi, 2018 KPSS sonuç belgesi, adli sicil kaydı, askerlik durum belgesi (erkek adaylar için) ile avukatlık ruhsatnamesini (avukat başvuruları için) sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER