TCDD 170 Memur Alımı Yapacak! Detaylar ve Bilinmesi Gerekenler

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş bünyesine 170 memur alımı gerçekleştirilecektir. Adayların bilmesi gerekenler ve diğer detaylar TCDD memur alımı haberimizde yer almaktadır...

TCDD 170 Memur Alımı Yapacak! Detaylar ve Bilinmesi Gerekenler

KPSS 2018/2 TERCİHLERİ BAŞLADI

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanlarıyla milyonlarca adayın merakla beklediği tercih süreci başlamış bulunmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte, adayların tercih sürecinin başlatıldığı ve tercihlerde gösterilebilecek kadrolar ve bu kadroların detayları da kamuoyuna aktarıldı. ÖSYM yaptığı duyuruda 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında adayların tercih işlemlerinde seçebileceği kadroları, kadroların kodlarını ve nitelik kodlarını, kadroların özel koşullarını ve diğer detaylarını aktardı. KPSS 2018/2 tercihlerini merakla ve heyecanla bekleyen adaylar için, kamuda memuriyetin önemli bir adımı olan KPSS tercih süreci başlamış oldu. KPSS tercihlerinin alınmasıyla beraber, adaylar puanları doğrultusunda sıralamaya alınacaklar ve tercih sırası da göz önünde bulundurularak atama işlemleri gerçekleştirilecek. Bu bağlamda adayların son adımı güvenlik tahkikatını olumlu şekilde sonuçlandırmak olarak karşımıza çıkacak. Kamuya yapılacak memur alımları için güvenlik ve arşiv soruşturmasının olumlu sonuçlandırılması gerekiyor. Bu sürecin de başarıyla atlatılmasının ardından, adaylar ilgili tercihleri doğrultusunda kadrolara atanacaklar ve yerleştirme işlemleri için evraklarını teslim edecekler.

TERCİH KADROLARI ARASINDA TCDD 170 MEMUR ALIMI YER ALIYOR

Çok sayıda memur alımı yapan kurumun yanı sıra TCDD bünyesine de memur alımı gerçekleştirilmektedir. Adaylar TCDD memur alımı için başvurularını tercihleri üzerinden yapabilirler. İlgili memur alım sürecinde lise düzeyinden 94, önlisans düzeyinden 47 ve lisans düzeyinden 29 kişilik kadroya alımlar gerçekleştirilecektir. Tercih süreci boyunca eğitim düzeylerine göre adaylar tercihlerini bu kadrolara yönelik olarak yapabilirler.

Tercihlerin nasıl yapılacağını öğrenmek mi istiyorsunuz? Tıklayın (Resimli anlatım)

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 15:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE