Samsun Üniversitesi En Az Lise Mezunu 27 Devlet Memuru Alımı Yapıyor!

Samsun üniversitesi tarafından yapılmış olan duyuruya göre 27 kamu personeli alımı yapılacak. Alımlar lise, ön lisans ve lisans mezunları için geçerli olacak.

Samsun Üniversitesi En Az Lise Mezunu 27 Devlet Memuru Alımı Yapıyor!

Samsun Üniversitesi sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını ilan etti. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre Samsun Üniversitesi bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı kadrolardan oluşan personel kadroları ile 27 kişilik personel alımı yapacak. Alımlar Mülakatsız yapılacak olup üniversite yayımladığı duyurusunun açıklamasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2018 veya 2019 KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacaktır şeklinde belirtti.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Samsun Üniversitesi 27 kişilik boş kadrosu ile, Lisans Mezunu 7 Büro Personeli, 7 Destek Personeli alacak. Ön Lisans Mezunu ise, 2 Büro Perosneli ve 1 Destek Personeli alımı yapılacak. Lise Mezunu adaylar içerisinden ise, 9 Destek Personeli ve 1 Büro Personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.
  • Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak).
  • Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.
  • ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak.

BAŞVURULAR:

Samsun üniversitesi perosnel alım ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde yani 10 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 23:00
YORUM EKLE