Sağlık Bakanlığından 2020 Yılı Memur Alımı İlanı Geldi! Şartlar Nedir?

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı memur alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu ilana göre alımlar KPSS şartı ile yapılacak. İşte adaylardan aranan başvuru şartları.

Sağlık Bakanlığından 2020 Yılı Memur Alımı İlanı Geldi! Şartlar Nedir?

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımladı. Alımlar Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne yapılacak ve 8. Dereceli boş kadroya uzman yardımcısı alınacak.

İLANIN DETAYLARI:

Yayımlanmış olan Sağlık Bakanlığı memur alımı ilanına göre değerlendirme kapsamında Giriş sınavı yapılacak olup sınav sadece sözlü aşamadan yapılacaktır. Söz konusu sunav 03-04 Mart 2020 tarihinde yapılacak. Sınav sonucuna göre Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden; sağlık bilimleri fakültesinden, ebelik ve hemşirelik lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

3- Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü (01.01.2020) itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

4- ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P 34 - P35 - P36” puan türlerinin herhangi birinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.

5- Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak. (Yabancı dil sınavların eşdeğerlikleri; ÖSYM’nin //osym.gov.tr internet adresinin “Duyurular” bölümünde yayınlanan Yabancı Dil Eşdeğerlilikleri tablolarından, ilanda belirtilen sınav başvuru tarihleri itibariyle güncel olanına göre yapılacaktır.)

6- Sağlık durumu yurtiçi ve yurt dışında görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak.

BAŞVURULAR:

Sağlık Bakanlığı memur alımı başvuruları 06 Ocak 2020 tarihinde başlayacak olup başvurular en geç 31 Ocak 2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular adaylardan istenen belgeler ile birlikte “Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi Üniversiteler Mah. 6001. Cad. No: 9 Bilkent/ANKARA” adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 23:30

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE