ÖSYM Kendi Bünyesine KPSS İle Memur Alımı İlanı Yayımladı!

ÖSYM bünyesine 12 kişilik boş kadro ile KPSS puanı ile ve YDS puanı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Uzman yardımcısı alımı yapacağını ilan etti.

ÖSYM Kendi Bünyesine KPSS İle Memur Alımı İlanı Yayımladı!

ÖSYM 12 kişilik boş kadro ile farklı illerden KPSS Puanı ve YDS puanı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak. Adaylardan aranan şartlar nedir? Kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

İLANIN DETAYLARI:

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilanlara bakılacak olursak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından ilan geldi. ÖSYM Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci dereceli kadroya atanmak üzere toplam 12 (On iki) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacaktır.

ALIM YAPILACAK ALANLAR NEDİR?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

- 2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan puan türlerine göre Arapça ve Rusça alanlarında asgari 70 puana, diğer alanlar için ise tabloda yer alan puan türlerine göre en az birinden asgari 75 puana sahip olmak,

- Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

- Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

- Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak,

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK?

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav 26/01/2020 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri; ÖSYM Başkanlığının (ais.osym.gov.tr) internet sayfasında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar sınava giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden alacaklardır, ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

BAŞVURULAR:

ÖSYM Memur alımı başvuru süreci ilanın resmi gazete'de yayımlanmasının ardından başladı ve en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılması gereklidir. Bu kapsamda başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde başlamış olup en geç 02 Ocak 2019 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular, Başkanlığın (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE