MSB 396 Memur Alımı Başvuruları Başladı! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı yayımladı ilan ile bünyesine 396 memur alımı yapıyor. Başvurular başladı ve adaylar başvurularını başvuru tarihleri içerisinde yapmaları şarttır. İşte başvuru detayları şöyledir.

MSB 396 Memur Alımı Başvuruları Başladı! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı yayımlamış olduğu ilan ile yüzlerce kişiyi sevindirdi. Yayımlanan ilana göre MSB bünyesine farklı kadrolarda bünyesine toplamda 396 kişilik kadro ile memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvetler Komutanlıklarına istihdam etmek üzere 396 kişi alacak. Adaylardan aranan şartları taşımaları durumunda bu kadrolara başvuru yapabilecekler. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Milli Savunma Bakanlığı adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve Herhangi bir kurumda Devlt Memurları kanununa göre çalışmıyor olmak, Herhangi bir Terör örgütü üyesi olmamak ve bulaşmamış olmak, En az lise mezunu olmak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak ve bunu rapor ile belgelemek şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylar bu boş kadrolara başvuru yapabilmeleri için, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Adaylar başvurularına 28 Aralık 2017 tarihi itibari ile başladılar. Buna göre başvurular en geç 12 Şubat 2018 tarihi saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi olan www.msb.gov.tr adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında size aday Numarası verilecek olup daha sonra bu aday numarası ile başvuru bilgilerini değiştirebilir ve başvurularını kaydedebilirsiniz. 

Daha sonra 26 Şubat 2018 tarihinde Ön Başvusu kabul edilen adayların listesi Milli Savunma bakanlığı resmi internet sitesinde ilan edilecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için ve alım kadrolarına ulaşmak için aşağıdaki sizlerle paylaştığımız ilanın tam metnini inceleyebilir ve başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayram
bayram - 3 yıl Önce

msb internet sitesine ulaşım sağlanmıyor

fuat
fuat @bayram - 3 yıl Önce

eğitim bilgilerini girdikten sonra tercih bölümünde uygun kriterlere sahip değilsiniz diyor, nasıl başvuru yapacaz :/

Fatih
Fatih @bayram - 3 yıl Önce

Bende giremedim başvuru sitesine hata veriyor.

Furkan
Furkan - 3 yıl Önce

Şoför de hafif araç yaziyor.Yani b sinifi ehliyet oluyor mu.

aykut
aykut @Furkan - 3 yıl Önce

olmaz e olmas gerek

Erşan Kuneri
Erşan Kuneri - 3 yıl Önce

Bilgisayar teknikeri alımlarında saçma sapan hatalar var.
1- 98.-99.-100. nolu ilanlarda söylenen meslek yüksekokullarında bilişim teknolojileri diye bir bölüm yok. bilişim teknolojileri lise bölümüdür.
2- 47. nolu ilanda "Yüksekokulların Bilgisayar Bölümü mezun olmak" diyor ama ben bilgisayarla ilgili bir bölüm okuduğum halde sonuçlarda bu ilan çıkmıyor.(not: sadece bilgisayar diye bir bölüm yok)
--Bir devlet kurumunun böyle basit hatalar yapması komik bir durum açıkçası.

Fenasi kerim
Fenasi kerim - 3 yıl Önce

Bu 2017 kpss ne ise yariyor niye paramizi alip bizi sinava soktunuz

Esma
Esma - 3 yıl Önce

Sadece erkekler mi başvurabiliyor

fatma
fatma @Esma - 3 yıl Önce

Girmiş olduğunuz bilgilere göre yapabileceğiniz uygun tercih bulunmamaktadır. Lüften "Başvuru Kılavuzu"nu inceleyiniz. uyarısı çıkıyor. sizde de öyle mi

Duygu
Duygu @Esma - 3 yıl Önce

Hayır. Savunma bakanlığının sitesine girin en fazla bilgi orada yaziyor. Bayan alimlarida var.

Tugba
Tugba - 3 yıl Önce

Arkadaşlar işletme mezunuyum lisans bölümünü fakultemi doğru isaretliyorum ama bilgisayar destekli ..vs bir bölümu kaydediyor niye acaba ?

mutlu
mutlu - 3 yıl Önce

Asker lüks yapmayan girebilirmiyiz yaş,,19

Birol
Birol - 3 yıl Önce

Arkadaşlar özel güvenlik alımı varmı