Meteoroloji Merkezi Atama ile Personel Alımı Yapacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2016/1 KPSS atamalarında personel alımı yapacak. Peki hangi pozisyonlarda hangi şehirlere atama yapılacak.

Meteoroloji Merkezi Atama ile Personel Alımı Yapacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile her sene memur ataması yapılmaktadır. Bu sene memur ataması ilk defa yapılacak ve adaylar KPSS'den aldıkları puanlar ile başvuru yapacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylunun yaptığı açıklamaya göre toplam 137 farklı kurum KPSS 2016/1 kapsamında kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur personeli ataması yapacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü diğer kurumlara nazaran oldukça az personel almaktadır. Çünkü çalışmaları kısıtlığı olduğu için yeni kadrolar pek oluşmamakta ve atamanın yapılması için yeni kadroların açılması ya da feal çalışan kişilerin emekliye ayrılması gerekmektedir. 22 Haziran 2016 tarihi ile 2016/1 KPSS atamaları başlayacak ve bu bağlamda 137 kurumun arasında Meteoroloji Genel Müdürlüğüde bulunmaktadır.

Hangi Şehirlere Alım Yapılacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2016/1 KPSS kapsamında atama yapacak peki hangi pozisyonlarda ve hangi şehirlerde istihdam etmek üzere personel alınacak

Van
Diyarbakır
Şanlıurfa
Sivas
Hakkari
Şırnak

Yukarıda adı geçen şehirlerde istihdam etmek üzere Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alacak.

Söz konusu pozisyonlara başvuru yapmak isteyen adayların lisans mezunu ya da ortaöğretim mezunu olması gerekmekte olup nitelik olarak Meteoroloji alanı dallarının, bilişim teknolojileri alanı bilgisayar, elektrik-elektronik dallarından birisinden adayın mezun olmuş olması gerekiyor.
 

YORUM EKLE