Meclis’te POMEM KPSS ve Yaş Şartı Teklifi Verildi

Mehmet Celal Fendoğlu polis olmak isteyen binlerce adayın olduğunu ve hem yaş şartının hem de KPSS puanının düşürülmesi gerektiğini savundu. konuşmasında bu sorunlardan bahseden MHP’li milletvekili binlerce gencin polis olmak için hayaller kurduğunu söyledi.

Meclis’te POMEM KPSS ve Yaş Şartı Teklifi Verildi

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi genel Kurulu'nda söz aldı. polis olmak isteyen adaylar yakından ilgilenen POMEM ve KPSS şartını düşürülmesini isteyen milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu polis olmak isteyen binlerce adayın olduğunu ve hem yaş şartının hem de KPSS puanının düşürülmesi gerektiğini savundu. konuşmasında bu sorunlardan bahseden MHP’li milletvekili binlerce gencin polis olmak için hayaller kurduğunu söyledi.

MHP'li Fendoğlu’nun tam konuşması ile şöyle; POMEM alımlarında ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafından lisans mezunları 2017 ve 2018 yılları için KPSS puan limiti istenirken önlisans mezunları için 70 taban puan isteniyor. bu taban puanları çok yüksek olduğuna değinen Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili taban puanlarının aşağıya çekilmesi konusunda mecliste bir yasa önerisinde bulundu.

Milletvekili KPSS sınavı lisans mezunları da olduğu gibi her sene yapılmasını ve yaş sınırının da 1 Ocak esas alınarak 32 ye çıkarılması konusunda bir önerge de bulundu MHP'li Fendoğlu’na göre böyle bir yasak gelirse aradaki eşitsizlik ve mağduriyet tamamen giderilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 12:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf
yusuf - 2 yıl Önce

inşAllah yaş 32 çıkarılır 4 gözle bekliyoruz

Özooo
Özooo - 2 yıl Önce

KPSS kaldırılsın, polis olmak için KPSSye gürmek falan

Ekrem Aydın
Ekrem Aydın - 2 yıl Önce

Ya süper olur... İnşallah kabul ederler

İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

Evet ya hayallerimiz değişim olsun önlisans için 70 puan yüksek en azından 60-65e düşürülebilir zaten bu yıl daha önceki yıllara göre daha fazla soru yapılmasına rağmen puanlar düşük geldi

24.dönem pomemmm
24.dönem pomemmm - 2 yıl Önce

Kesinlikli katılıyorum önlisanslara haksızlık var puan düşürülmeliii

polis
polis - 2 yıl Önce

Asıl lisans 70 olsun.cunku her yil kpsssi yapliyor.onlisans 60 olmali.2 yilda bir yapiliyor.onun kpss puan sarti esit olmali.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Helal olsun vekilim

Futkan
Futkan - 2 yıl Önce

Lütfen dusurulsun