Jandarma Genel Komutanlığına 60 KPSS ile Sivil Memur Alımı Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini için yeni duyuru açıklaması bekleniyor. Askeri personel alımı haricindeki sivil personel istihdamı yapması beklenen JGK, yapılacak alımlarda KPSS'den az 60 puan alan adaylar başvuru yapması bekleniyor.

Jandarma Genel Komutanlığına 60 KPSS ile Sivil Memur Alımı Bekleniyor

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini sistemi ile sivil personel ihtiyacının giderilmesi için yeni ilanlar açıklaması bekleniyor! Bilindiği gibi farklı branşlarda uzman erbaş, astsubay kadrolarında personel ihtiyacının giderilmesi için çok sayıda alımlar gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra merkez ve taşrada bulunan askeri birliklerde sivil personel ihtiyacı da bulunuyor.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI SİVİL MEMUR ALIMI NE ZAMAN?

Geçtiğimiz yıl açıklanan alımlarda 222 kişi istihdam edilmişti. 2016 yılında ise açıklanan ilanlarda farklı branşarda 23 kişi alınmıştı. Her yıl Kasım ve Aralık ayı içersinde açıklanan ilanların bu yıl ne zaman duyurulacağı merak konusu olmakta. Kasım ayına girilmesi ile birlikte İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı yeni bir ilan açıklayabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Merkez ve taşrada bulunan kurumlarda karargahı ile bağlı birliklere yapılacak alımlarda 60 KPSS ile alımlar yapılabilir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunda belirten genel şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamak ve 19 yaşından gün almış olmak, başvuru özel şartlarında belirtilen eğitim şartlarına uygun olmak, bazı branşlar için yabancı dil puanı bulunmak şartları bulunabilir. Başvuruların alınmasının ardından adaylara mülakat sınavı tarihi ve başvuru evrakların kabulu için takvim açıklanacaktır. Resmi bir açıklama olduğunda işin olsa ekibi olarak an bean duyuracağız. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Mobil uygulama

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 22:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat başoğlu
Murat başoğlu - 2 yıl Önce

Alım lise mi ?

1903
1903 - 2 yıl Önce

alım için yaş sınırı var mı kaç kişi alınacak sivil memur için sağlık şartları nelerdir.

salıh altuntaş
salıh altuntaş - 2 yıl Önce

liseyı yenı bitiren gire bilirmi

Ummu
Ummu - 2 yıl Önce

Hayatta tek hayalimdi askeriyede calismak bayan olarak yas ve boy engel oluyor lisans mezunu olanlarin yas ve boyun esnetilmesini talep ediyoruz

Meltem bolat
Meltem bolat @Ummu - 2 yıl Önce

Sivil memur alımında boy şartı yokdur heralde bayanlarda

Sedef hilal
Sedef hilal - 2 yıl Önce

Alım lise için mi

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Nezaman başlayacak başvurular.anlamadım ki.başlasın artık .öğrenebileceğimiz yer yokmu

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Nezaman başlayacak başvurular.anlamadım ki.başlasın artık .öğrenebileceğimiz yer yokmu

Seyda
Seyda - 2 yıl Önce

Onlisans 69 puan aldım boy kilo herşey tutuyor acaba başvuru yapabilir miyim çocuk gelişimi mezunuyum. Artık atanmak istiyorum bunalıma girmek üzereyim Kaç sene geçti çocuğum için girdim bu sene şansım o benim