Jandarma 94 Kamu Personeli ve 19 Memur Alımı Devam Ediyor!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine sözleşmeli olarak ve kadrolu olarak memur alımı yapacağını bildirmişti. Başvuruları başlayan ilan için süre. devam ediyor.

Jandarma 94 Kamu Personeli ve 19 Memur Alımı Devam Ediyor!

Memur ve Kamu Personeli alımı kapsamında geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonlarda alım yapacaç Başvuruların geçtiğimiz hafta başlaması ile hala devam eden başvuru süreci hakkında ve hala başvuru yapmamış olan adaylar için detayları sizlerle birkez daha paylaşacağız.

EN AZ LİSE MEZUNU ALIM YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı 94 Sözleşmeli ve 19 memur alımını en az lise mezunu olan adaylar arasından yapacağını belirtti. Bu yönde kadro dağılımı şöyledir.

Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları:

Jandarma 94 kişili boş kadro ile en az lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından, 1 Dizgi Operatörü, 45 Hizmetli, 1Çamaşırcı ve 2 Bulaşıkcı, 2 Garson, 1 Muhasebe Memuru, 10 Elektronik Sistemler Elemanı, 10 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 Fizyoterapist, 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 1 Veteriner Hekim, 3 Diyetisyen, 2 Mühendis (İnşaat), 1 Mühendis (Elektrik), 1 Mühendis (Geomatik), 1 Kütüphaneci, 2 Biyolog, 1 Mütercim - Tercüman (Arapça), 1 Mütercim - Tercüman (Rusça), 2 Büro Personeli (Metin Yazarı), 2 Büro Personeli (Video Montaj Uzmanı) alımı yapılacak.

19 Devlet Memuru Alımı Kadroları:

Devlet Memuru alımları sadece lisans mezunu olan adaylar arasından yapılacak olup 19 kişilik boş kadro ile, 19 kişilik boş kadro ile, 3 Psikolog, 2 Veteriner, 2 Avukat, 2 Mühendis, 1 Mimar, 1 İstatistikçi ve 8 Uzman alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

c. Müracaat tarihi (internetten yapılan başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

ç. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

e. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

f. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

g. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, ğ. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak,

h. Başvuru kılavuzundaki Tablo-1’deki kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

ı. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.

 i. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak

 j. 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve Tablo-1’deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmak.

k. Avukat unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1’de belirtilen Avukatlık Ruhsatnamesine Sahip Olmak.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR:

Başvurularına geötiğimiz hafta başlamış olan adaylar başvurularını en geç 5 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece jandarma Genel Komutanlığı resmi personel başvuru adresi olan https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden eDevlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE