Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 65 Memur Alımı Yapacak! Tercihler Sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesine KPSS 2018/2 tercihleri üzerinden lisans mezunu 65 memur alımı gerçekleştirilecektir. Tercih işlemleri hala devam etmektedir...

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 65 Memur Alımı Yapacak! Tercihler Sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine memur alımı bekleyenler için müjdeli haber KPSS 2018/2 tercihlerinde geldi. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesine KPSS 2018/2 tercihleri dahilinde açıkta bulunan 65 kadrosuna memur alımları yapılacağı bilgisi, ilgili kılavuzla aktarıldı. GSB dışında çok sayıda bakanlığın ve kurumun da mevcut kadrolarındaki personel ihtiyaçlarını gidermek için ilana çıktığı bu süreçte, 11 - 20 Aralık 2018 tarihlerine kadar tercih işlemleri yürütülebilecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) memur alımlarına ilginin de çok olacağı düşünülmektedir. Uzun sürelerdir memur alımı beklenen bakanlıkların başında gelen bu bakanlığın kadrolarına tercihler, lisans eğitim düzeyi üzerinden gerçekleştirilecektir. Lisans bölümlerinden mezun olmuş ve ilgili kılavuzda aktarılan nitelikler ya da özel koşulları karşılayan adaylar arasından yapılacak tercihlerin sonuçlarına göre memur atamaları yapılacaktır. Toplamda bakanlık bünyesine 65 memur alımı gerçekleştirilecektir.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI LİSANS MEZUNU 65 MEMUR ALIMI YAPIYOR

KPSS 2018/2 tercihleri dahilinde gerçekleştirilecek memur alımına adayların tercih süreleri bulunmaktadır. 20 Aralık 2018 saat 23.59' a kadar tercihler yapılabilecektir. Tercihler için adayların kadroların karşısında belirtilen nitelik kodlarını nitelik kılavuzunda, özel koşul kodlarını ise özel koşullar kılavuzunda detaylıca incelemeleri faydalarına olacaktır. Koşul ve niteliklere aykırı olan adaylar tercih yapsalar dahi memur olarak ilgili kadrolara atanmayacaklardır. Bu bağlamda gerekli bilgilendirmeleri hazırladığımız haberlerimize sitemiz isinolsa.com üzerinden ulaşabilir, bilgilendirmelere göz atabilirsiniz. Tüm memur alımları hakkında yardımlaşma grubumuza katılarak, tercih sürecinde takıldığınız noktalarda bilgi alabilirsiniz.

Facebook grubumuz için> Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE