Diyanet İşleri ( DİB ) KPSS 60 Puan İle 2020 Yılı Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere merkez teşkilatında bulunan eksikliği doldurmak üzere memur alacağını ilan etti.

Diyanet İşleri ( DİB ) KPSS 60 Puan İle 2020 Yılı Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'nin 06 Ocak 2020 tarihli yayımına göre DİB bünyesine memur alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatına en az dört yıllık eğitime sahip uzman yardımcısı alımı yapacak. Söz konusu alımlar yapılacak Giriş sınavına göre belirlenecek olup adaylar sınava katılabilmeleri için ayrıca adaylardan KPSS Şartı aranmaktadır.

KADRO BİLGİLERİ:

Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı ünvanında 9. dereceli kadrosuna15 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacak. Adayların bu yönde En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,
  • Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
  • Sınavın yapılacağı yılın ilk günü (01.01.2020) itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
  • 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP3 puan türünden en az altmış (60) puan almış olmak,
  • Daha önce Diyanet işleri uzman yardımcısı kadroları için yapılmış olan yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmamak.

BAŞVURULAR:

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 07.01.2020–20.01.2020 (saat 08:30-16:30) tarihleri arasında (dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere yukarıda belirtilen tarihler ve saatlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE