Dışişleri Bakanlığı KPSS'li ve KPSS Şartı Olmadan 16 Memur Personel Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı bünyesine memur alımı için farklı alanlarda memur personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve ilanın detayları haberimizdedir.

Dışişleri Bakanlığı KPSS'li ve KPSS Şartı Olmadan 16 Memur Personel Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı memur personel alımı için ilanlar yayımladı. Farklı alanlarda olmak üzere toplamda 16 memur alımı yapılacak. Bu yönde bazı ilanlar için KPSS şartı aranıyorken bazı ilanlar için ise KPSS şartı olmadan alım yapılıyor. İşin Olsa ekibi olarak ilanların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

İLANLARIN DETAYLARI:

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 3 farklı ilana göre memur personel alımları yapılacak. Bu kapsamda Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 16 kişilik boş kadro ile alım yapacağını ilan etti. İşte KPSS puanı ile ve KPSS'siz alım yapılan ilanların başvuru şartları.

KPSS PUANI İLE ALIM YAPILAN İLAN:

Dışişleri Bakanlığı Merkez teşkilatına Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ne istihdam edilmek üzere 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Ek 6. maddesine dayanılarak 14 kişilik boş kadro ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını belirtti. Bu kapsamda adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacak.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu bentte belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 (iki) katına kadar ücret ödenebilecek pozisyonlardan biri için başvuru yapabilirler.)
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanının iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (b) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel sektörde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.) (Bkz. 3. madde (g) bendi)
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, (Bkz. 3. madde (h) bendi)
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

KPSS ŞARTI OLMADAN ALIM YAPILAN İLANLAR:

Dışişleri Bakanlığı Yurtdışında hizmet veren Büyükelçilik ve Başkonsolosluklara memur personel alımı için ilan yayımladı. Bu yönde Kanberra Büyükelçiliği ve Kudüs Başkonsolosluğu sözleşmeli türk uyruklu sekreter alımı yapacaklarını ilan ettiler. Adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacak.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek, 9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

İLANLARIN TAM METİNLERİ:

Kudüs Başkonsolosluğu İlanı

Kanberra Büyükelçiliği İlanı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ilanı

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE