Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapacak! KPSS Şartı Yok (Yeni İlan)

Dışişleri Bakanlığı bünyesine aday meslek memuru pozisyonunda görev almak üzere yazılı sınav sonrasında KPSS şartı aranmaksızın 50 memur alımı yapılacaktır...

Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapacak! KPSS Şartı Yok (Yeni İlan)

Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresinde yayımlanan duyuru kapsamında, Dışişleri Bakanlığı bünyesine aday meslek memuru pozisyonunda istihdam edilmek üzere KPSS şartı aranmaksızın uygulanacak yazılı sınav sonrasında memur alımı gerçekleştirilecektir. Yayımlanan duyuruda bakanlık bünyesine yapılacak olan 50 aday meslek memuru alımı için adaylara yazılı sınav uygulanacağı, sınava katılımların ardından adayların puanlamalarının yapılacağı ve kamudaki ilgili görevlerine yerleştirilecekleri aktarıldı. İlan şartlarına uyan ve başvurmak isteyen adaylar için başvuru bilgilerine ve diğer detaylarına haberimizde yer veriyor olacağız.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı 50 aday meslek memuru alınacak

Bakanlık bünyesine DPB web adresinde yayımlanan kılavuzda aktarıldığı üzere ilan şartlarını taşıyan adaylar arasından KPSS şartı olmadan yazılı sınavla memur alımı yapılacaktır. Bu alımlar aday meslek memuru olarak adlandırılan kadrolara yönelik olarak gerçekleştirilecektir. Yürütülen dışişleri memur alımı için adayların taşıması gereken şartlar kılavuzda yer almıştır. Başvuru yapacak adayların 35 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunabilmek için fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri veya mühendislik fakültesi bölümlerinden birisinden mezun olunması gerekmektedir. İlana yönelik daha fazla detay ve kılavuza ulaşmak için aşağıdaki kılavuz bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.  Giriş sınavı başvuruları 3 Ocak 2019 Perşembe günü başlayacak ve 22 Ocak Salı günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuruda istenecek belgeler de yine kılavuzda detaylıca belirtilmiş durumdadır.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

YORUM EKLE