Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre, İş Teftiş Kurumu Başkanlığı bünyesine 80 kişilik kadro ile memur alıyor. Başvurular Başladı! Kimler Başvuru yapabilecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Eylül ayında Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyurular arasında yer alan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alım ilanının başvuruları gün itibari ile başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan İş Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı Başkanlığın genel idare hizmetleri sınıfında 7., 8., ve 9. derecede bulunan İş Müfettiş yardımcığı kadrosuna Ankara'da yapılacak olan sınav ile İşin Yürütümü Yönünde görev yapmak üzere 80 İş Müfettiş yardımcısı alacak. 

Adaylar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir. Sınav Ankara'da yapılacak olup, adayların bu sınava katılabilmeleri için aranan şartlara uygun olmaları ve KPSS puanı taşımaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan ve Başvurusunu onaylanmış olan adaylar için, Yani yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İş Teftiş Kurulu Başkanlığının resmi internet sayfalarında ilan edilecektir.

Buna göre listede adı geçen adaylar, sınavın yapılacağı yerin, saati ve adresi gibi bilgileri içeren bilgileri aday başvuru sisteminden alabilecekleri gibi 1 Aralık 2017 tarihi mesai saati bitimine kadar İş Teftiş kurulu Başkanlığından elden teslim alabileceklerdir. Adaylarda ayrıca posta ile gönderme yapılmayacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI NELERDİR? KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı 80 Memur Alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP9, KPSSP42 ve KPSSP48 puan türlerinden herhangi birinden en az 85 ve üzeri puan almış olmaları, sağlık açısından görevini yapmasını engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, herhangi bir sicil kaydı bulunmamak, bu sınava daha önce hiç girmemiş yada bir kez girmiş olmak, Hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini bitirmek şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ilanı 18 Eylül 2017 tarihinde Devlet personel başkanlığı tarafından duyurulmuştu. İlana göre başvurular bugün ( 04 Ekim 2017 ) başladı. Adaylar başvurularına bugün başlayabilecek ve en geç 18 Ekim 2017 tarihine kadar başvuruda bulunmaları şarttır. 

Buna göre başvurular, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İle İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İnternet sayfasından yer alan başvuru sistemi bağlantısı üzerinden indirilecek ve doldurup imzalanmak sureti ile ve diğer başvuru sırasında istenilen belgeler ile birlikte son başvuru en geç mesai saati bitimine kadar , “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emek Mahallesi, 17. Cadde No:13 C Blok Kat:11 Pk: 06520 Çankaya / ANKARA” adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna şahsen veya posta yolu ile yapmaları gerekmektedir.

Şahsen yapılacak başvurularda en geç 18 Ekim 2017 tarihine kadar mesai saatinine kadar yapılası gerekmekte olup, Posta ile yapılacak başvurularda ise en geç 25 Ekim 2017 tarihine kadar İş Teftiş Kurulu başkanlığına ulaşması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Aşağıdaki bağlatılardan gerekli ilana ulaşabilirsiniz.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: www.csgb.gov.tr

İş Teftiş Kurulu Başkanlığı: www3.csgb.gov.tr/csgbPortal/itkb.portal

Ayrıca Sitemiz adına Mobil uygulamalar yapılmış olup ilanları ve alım haberlerine an ve an cebinizden ulaşacaksınız. Tüm yeni haber ve memur alımları için bildirimler alabilirsiniz.

Andoid Uygulama İçin Buraya Tıklayınız.

İOS Uygulama İçin Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 20:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE