Büyükşehir Belediyesine En Az Lise Mezunu 50 Zabıta Memuru Alımı

Zabıta Memuru alımları hız kesmeden devam ediyor. Bugün yayımlanan ilana göre Bütükşehir Belediyesi Lise ve Lisans mezunu 50 kişilik kadro ile Zabıta Memuru alımı yapacak. Başvuru şartlarını ve diğer detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Büyükşehir Belediyesine En Az Lise Mezunu 50 Zabıta Memuru Alımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi yayımladığı ilana göre memur personel alımı yapacağını belirrti. Bu bağlamda kadrolar belirtildi ve adaylardan bazı nitelikler aranmaktadır. Buna göre Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesine 657 Sayılı Devlet memurları kanuna göre ve ve Belediye zZabıta Yönwetmeliği hükümlerine göre 50 kişilik boş kadro ile Lisans ve Lise mezunu zabıta memuru alımı yapacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 kişilik kadronun 25 ini Lisans mezunlarına ve diğer 25 ini Lise mezunu olan adaylara dağıttı. Ayrıca ilgili ilana Erkek veya bayan adaylarda başvuru yapabilirler. Bu yönde ise adaylardan Kamu Personeli Seçme SInavı şartı aranacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylardan hem genel hem de özel şartlar aranacak olup hepsini taşıyan adaylara Sınav yapılacaktır. Genel olarak adaylarda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenli ksoruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartı aranmaktadır.

Özel olarak ise, 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin suçu almamış olmak, Sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvurular 16 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 30 kasım 2018 tarihine kadar yapılacaktır. Adaylar başvurularını Bursa Büyükşehir Belediyesi resmi internet syfası üzerinden yapacaklardır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaşkınım
Şaşkınım - 2 yıl Önce

lise mezunu oluyo ama ön lisans olmuyo öyle mi

Abdullah ateş
Abdullah ateş - 2 yıl Önce

Lise kpss 70 lisans kpss 70 çok mantıklı her iki sınavda aynı zorluk düzeyinde çünki gerçekten tebrik ediyorum artık mantık denilen şeyin kalmadığının ispatlarından biri insanlarla dalga geçmeyin artık yeter alacağınız kişiler bile bellidir edep yahu

Bayram bayazit
Bayram bayazit - 2 yıl Önce

Askerlik le ilişkisi bulunmamak ne demek oluyor

Ela
Ela - 2 yıl Önce

Askerliğini yapmiş olmak

Ayten
Ayten - 2 yıl Önce

Sınav tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamaktan kasti kpss sınavı mı zabitalik sınavı mi

Ibrahim
Ibrahim - 2 yıl Önce

Veya tecilli olmak diye biliyom birde bn 62 puan aldim eger girersem kabul edilirmi yardim edermisiniz?

zabıta
zabıta - 2 yıl Önce

64 puanla gırılır mı

Bulut
Bulut - 2 yıl Önce

Bazen şaka gibisiniz 70 kpss buuu buu 62 nasıl gireceksin olmaz askerlikle ilişiği bulunmamak demek askerliğini yapmak ya da ertelemek demek ama suç sizde değil suç memlekette yapacak bişey yok rumuz bim satış elemanı