Altyapı Bakanlığı Memur Alımı Yapılacak! Tercihler Alınıyor

KPSS 2018/2 tercihleri dahilinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine memur alımı gerçekleştirilecektir. Yürütülecek memur alımında adayların tercihleri beklenmektedir...

Altyapı Bakanlığı Memur Alımı Yapılacak! Tercihler Alınıyor

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına uygulanan ve sonuçları kamuoyuna duyurulan KPSS puanlarıyla memur alımları gerçekleştirilmektedir. Yürütülen bu memur alımları için başvurular ÖSYM tarafından aktarılan takvimde 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında tercihler üzerinden alınmaktadır. ÖSYM, ilgili tercih sürecine ilişkin bu tarihleri belirtmiş olup, adayların tercihleri için gerekli olacak tüm kılavuzları yayımlamıştır. Çok sayıda bakanlık ve kuruluş bünyesine yönelik memur alımını barındıran bu kılavuzlarda, ilgili kadroların nitelik kodları ve özel koşulları, başvuru şartlarına ya da diğer detaylarına ulaşma imkanı bulunmaktadır. Kurumların mevcut personel ihtiyaçlarını karşılamak ve bu eksikliği de merkezi atamalarla gidermek için ilana çıktığı KPSS 2018/2 tercih süreci için adayların tercih işlemlerinin tamamlanması beklenmektedir. Belirtilen tarihten sonra adayların ilgili kadrolara yerleştirmeleri gerçekleştirilecektir. Elbette ki bu atamalarda da diğer alımlarda olduğu gibi güvenlik ve arşiv soruşturmaları yapılacaktır.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine KPSS tercihleri üzerinden yapılacak memur alımında tercihlerini yalnızca önlisans ve lisans bölümünden mezun olan adaylar gerçekleştirebilirler. İlgili kadrolarda zaten meslek ve nitelik kodlarıyla bu detaylı olarak kamuoyuna ulaştırılmış vaziyettedir. Lisans ve önlisans eğitim düzeyinden mezun olan ve gerekli şartları taşıyan toplam 36 memur alımı gerçekleştirilecektir. İlgili tercih sürecinden sonra lisans düzeyinden 34, önlisans düzeyinden 2 kişinin istihdamı sağlanacaktır. İlgili alımlarla alakalı daha fazla bilgiye sahip olmak ve tercihlerin nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiler edinmek isterseniz aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

TERCİHLER NASIL YAPILIR? DETAYLI ANLATIM (RESİMLİ)

İLANLARDAN CEP TELEFONUNUZA BİLDİRİM ALMAK İÇİN MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRİNİZ

iOS > Tıklayınız

Android > Tıklayınız

YORUM EKLE