Adalet ve CTE 15 Bin Memur Alımı Kadroları (2019 Memur Alımı Muhtemel Kadrolar ve İlan Tarihi)

Adalet Bakanlığı ve CTE 15 bin memur alım müjdesi verilmiş, 2018 yılında gündeme aktarılmıştı. Peki 2018 yılı memur alım sözü, 2019 yılında ne zaman yapılacak, adalet bakanlığı memur alımı ve cte memur alımı için kadrolar neler olacak? İşte merak edilen memur alımı 2019 ilanları ve detayları...

Adalet ve CTE 15 Bin Memur Alımı Kadroları (2019 Memur Alımı Muhtemel Kadrolar ve İlan Tarihi)

Adalet Bakanlığı bünyesine memur personel alım müjdesi kamuoyuna yansımıştı, bu müjde kamuoyuna yansıdığında tarih 2018 di ve memur alımlarıyla alakalı meraklı bekleyiş başlamıştı. 2019 yılı için müjdelenen bu 15 bin memur personel alımı için adalet bakanlığı ve cte kadroları işaret edilmişti. Uzunca sürelerdir memur personel alımı yapayan adalet bakanlığı memur alımı ve cte memur alımı için tarih ne? Müjdesi verilen adalet bakanlığı personel alımı için ilanlar ne zaman yayımlanacak ve kadrolar neler olacak? Adayların merak ettiği diğer bir konu olan cte memur alımı için ilan edilen kadrolar neler olabilir, daha önceki cte personel alımı için hangi kadrolardan ilana çıkılmıştı? Merak edilen tüm bu soruların yanıtlarına sitemiz isinolsa.com üzerinden yanıt bulabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI 15 BİN MEMUR ALIMININ 5 BİNİ CTE BÜNYESİNE

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine memur alımlarının 5 bin kişilik kısımlarının ayırılacağını düşünmekteyiz. Bu alımlarda mübaşir, infaz koruma memuru, katip, hizmetli, temizlik görevlisi, aşçı gibi kadrolardan alımların yapılacağını öngörüyoruz. Her ne kadar net bir açıklama bulunmasa da memur alımı 2019 için aşağıdaki istatistiklere göz atmakta fayda var...

6 bin 681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7 bin 467 personel alımı 2018 yılında gerçekleştirilmişti. Bu bağlamda benzer kadrolar üzerinden ve sayılardan 2019 yılında da memur alım ilanına çıkılabileceğini düşünmekteyiz.

ADALET BAKANLIĞI MERKEZ TEŞKİLATINA YAPILAN ALIMLAR

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı için 10 avukat, 20 istatistikçi, 30 şoför, 40 hizmetli, 50 psikolog ve 50 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 200 personel alımı yapmıştı. Bu alımlara ek olarak 1344 kişilik de sözleşmeli pozisyonda görev alacak icra katibi alımı yapılmıştı.

2019 YILI ALIMLARINI KAÇIRMA - İŞTE KADROLAR - ALIMLAR NİSAN AYINDA YAPILABİLİR

Tüm 2019 yılı Adalet Bakanlığı ve CTE memur alımlarını kaçırmamak, ilk siz öğrenmek için aşağıdaki bağlantılardan mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Bu alımlarda zabıt katibi, şoför, hizmetli, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, avukat, hizmetli, şoför, icra katibi, psikolog ve sosyal çalışmacı gibi kadrolardan alım yapılması beklenmektedir.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da adalet bakanlığı ve cte memur alımlarını takip edebilirsiniz. Tıkla takip et!

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 22:41

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Alimlar olunca haber verin onceden boyle haber verip bizi umitlendirip bos yere heycanlandiriyorsunuz

Admin
Admin - 2 yıl Önce

Alım olunca paylaşın !!!

İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

Lütfen KPSS puanı 60 olsun

Mustafa çigdem
Mustafa çigdem - 2 yıl Önce

İlk ögretim mezunu engelli vatandaşlara neden istihdam edilmiyor binlerce memur işçi alınıyor şu kadar engelli vatandaşımızda istihdam edilecek diye söylenmiyor onbeşbin alımlarının 750/ 800 civarı engelli alınması lazımki sayımız artmasın bize kim sahip çıkacak

Yas magduru
Yas magduru - 2 yıl Önce

Katiplikte 35 yaş sınırı kaldirilsin

selver
selver - 2 yıl Önce

tarih belli oldu diye açıyoruz boş çıkıyor.. gerçek haberleri paylaşın artık . insanların umudu ile oynamayın

Sevgi
Sevgi - 2 yıl Önce

İlan çıksın