Adalet Bakanlığı ve CTE 10 Bin Memur Alımı - Kadro İhdasları, Şartlar, İlan Tarihleri ve Başvurular

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine 10 bin memur alımı yapılacak mı? Kadro ihdasları, ilan şartları ve başvurulara yönelik tüm bilgilendirmelere haberimizde yer veriyoruz...

Adalet Bakanlığı ve CTE 10 Bin Memur Alımı - Kadro İhdasları, Şartlar, İlan Tarihleri  ve Başvurular

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına memur personel alımları hız kesmeden devam ederken, bir yandan da kadro ihdasları yayımlanıyor. Sağlık Bakanlığı, DİB, İçişleri Bakanlığı derken kadro ihdaslarının ve ilanların yayımlanmasıyla birlikte yüzbinlerce adayın gözü kulağı Adalet Bakanlığı memur alımları için haber ve devlet kurumlarının sitelerinde.

Adalet Bakanlığı bünyesine memur alımlarının yapılması beklenirken, CTE bünyesine İKM memur alımı konusunda da ilgi ve alaka oldukça yüksek. Adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyor, şartların ve kadroların ne olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bizler de elimizden geldiğince sürece dair bazı bilgilendirmelere yer vermeye çalışacağız. Öncelikli olarak Adalet Bakanlığı için bir kadro ihdasının yayımlanacağını düşünüyoruz. Bu noktada, Adalet Bakanlığı için minimum 10 bin kişilik bir kadro ihdası yaşanmasını ve ilanların bakanlık ile CTE personelleri olmak üzere birleştirileceğini ve kamuoyuna duyurunun yapılacağını öngörmekteyiz. Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine alımların infaz koruma memuru (ikm), katip, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, kaynakçı gibi kadrolar üzerinden alımların yapılacağı düşünülmektedir.

İlanlar ne zaman yayımlanacak?

Adalet Bakanlığı için ilan tarihine yönelik net bir açıklama yapmak çok zor, mevcutta henüz net bir açıklama da gerçekleştirilmiş değil. Bu nedenle Adalet Bakanlığı ilanıyla alakalı mevcut süreçlerden ve tahminlerden yararlanarak, ilanın en erken yayımlanma tarihi olarak bizler Mart-Nisan aylarını öngörmekteyiz. Elbette tahminlerden ibaret olan bu tarihlerde ileri veya geri oynamalar yaşanabilir. Yaşanabilecek olası gelişmelerden ve ilanlardan ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Baran
Mustafa Baran - 2 yıl Önce

Kardesim bu haberi defalarca yayinliyorsunuz tamam anladik mart-nisan aylarini lutfen milletin hayaliyle oynamayn

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Hayır allahtan insallah erken olur ve hayırlısı olur .

katip
katip - 2 yıl Önce

sayın bakanım ne olur bu katiplikte otuz beş yaş sınırını kaldırın mağdurum 4 yıllık üniversite mezunuyum ama başvuru yapamıyorum

Hatice
Hatice - 2 yıl Önce

Zabıt katipligindeki 35 yas sınırı kalksın

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Başvuru şartı inşAllah kpss 60 olur yaş.

Magdur
Magdur - 2 yıl Önce

Kpss 60 olsun