Adalet Bakanlığı 7 Bin Memur Alımı Zabıt Katibi, Şoför, Mübaşir Kadroları ve CTE İKM Alımları

Adalet Bakanlığı bünyesine 7 bin memur alımında zabıt katibi, şoför, mübaşir ve düz memurluk kadrolarına yönelik alım ilanlarının yayımlanması beklenirken, CTE bünyesine de İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımı yapılması beklenmektedir.

Adalet Bakanlığı 7 Bin Memur Alımı Zabıt Katibi, Şoför, Mübaşir Kadroları ve CTE İKM Alımları

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ ün açıklamalarıyla önemli bir yer tutan ve yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen ilanların başında gelen Adalet Bakanlığı memur alım sürecinde, ilanların hangi kadrolara yönelik olarak yayımlanacağı, ikm alımı, şoför alımı, zabıt katibi ve düz memur alımlarından hangi kadrolara yönelik kaç kişilik ilanların yayımlanacağı konusunda düşüncelerimizi aktarmaya çalışacağız.

ADALET BAKANLIĞI ALIMLARI

Adalet Bakanlığı’ nın yanı sıra Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımları için de bazı tahminlerimizi aktarmaya çalışacağız. İki ilan için de net bir açıklama yapılmadı ancak zabıt katibi, mübaşir ve şoför kadrolarına yönelik alımların çok sayıda yapılacağını düşünmekteyiz. Daha önceki açıklamalarda Adalet Bakanlığı bünyesine adli ve idari yargı personeli alımları yapılacağı aktarılmış ve bu alımlar sağlanmıştı. Daha sonrasında gündeme taşınan açıklamalarda Adalet Bakanlığı bünyesindeki personel sayısının arttırılacağı ifade edildi vebu artışın yaklaşık 7 bin kişilik olacağı yönünde ifadeler kullanıldı. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı personel alımı sürecinde zabıt katibi alımı, memur alımı, şoför alımı, mübaşir alımı gibi ilanları görmek mümkün olacaktır.

CTE 10 BİN İKM ALIMI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine de İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımları yapılması beklenmektedir. Burada ikm alımı için sayının 10 bin olacağı ve tüm eğitim düzeyleri üzerinden yani lise, önlisans ve lisans mezunlarına yönelik ilanların yayımlanabileceğini söylemek mümkün. Tüm bu bahsi geçen alımlar için en erken tarihin 2019 Şubat ayı olacağını düşünmekteyiz.Net bir açıklama değil elbette ancak isinolsa.com ekibi olarak bizim tahminlerimiz daha önceki alımlardan ve süreçlerden dolayı bu yöndedir. 

ADALET BAKANLIĞI VE CTE İLAN YAYIMLANDIĞINDA TELEFONUNUZA BİLDİRİM GELSİN İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYARAK MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ajmet
Ajmet - 2 yıl Önce

Bakın adam gibi ilan yayınlıyorsanız yayınlayın sürekli ha o başlıyacak ha bu başlıyacak diye boş boş bilgler paylaşıyorsunuz ve hepsi kopya haber yeter artık 6 cı aynı haberi yayınlıyorsunuz

Kpss adayı
Kpss adayı - 2 yıl Önce

Çok değil bundan iki hafta önce 10.000 alım yapilacak diye ilan veriyorsunuz bunun yaklaşık 8 bin kişinin
de CTE memur alımı olacak denildi. .simdi gelmiş 7 bin kişi alınacak diyorsunuz. Binlerce kpss adayı merakla bekliyor. Lütfen duyarli olun.Net bilgi verin. Duygularımızla oynamayin.

Kezban savaş
Kezban savaş - 2 yıl Önce

Önlisans kpss puanı 60 olsun

Seda keleş
Seda keleş - 2 yıl Önce

Sinavlar ne zman??????

Kadir bayram
Kadir bayram - 2 yıl Önce

Bu işi istiyorum arz ederim .

Fatima sanal
Fatima sanal - 2 yıl Önce

Nasil başvurabilirim bana yardimci olurmusunuz

memur adayı
memur adayı - 2 yıl Önce

inşAllah

Volkan
Volkan - 2 yıl Önce

Fal baksaydın a.qSiz tahmin yapayım burası tykiye anlasdın