Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı yayımladığı memur alım ilanı ile bünyesine 300 kişilik kadro ile Teknisyen, Zabıt Katibi ve mübaşir alımı yapacak. Başvurular hala devam ediyor. İşte ayrıntılar.

Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı 17 Ağustos 2017 tarihinde alım duyurusu yayımlamıştı. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olup, duyuruya göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için 300 kişilik boş kadro ile alım gerçekleştiriyor. Başvurular ilanın yayımlanmasının ardından başlamış olup hala devam etmektedir. Adalet Bakanlığı adli yargıda görev yapmak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesine göre bünyesine, 194 sözleşmeli Zabıt Katibi, 90 Sözleşmeli Mübaşir ve 16 Sözleşmeli Teknisyen olmak üzere toplamda 300 memur personel alımı gerçekleştirecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı 300 memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 2017 Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yapılacak arşiv araştırmasından ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç alabilmek, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak şartları aranmaktadır.

KPSS ŞARTI VAR!

Adalet Bakanlığı ilanına başvuru yapacak adaylar yukarıdaki genel niteliklerle birlikte KPSS'ye de girmiş olmaları gerekmektedir. Adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise Mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şarttır.

KPSS PUANINA GÖRE SINAV YAPILACAK!

Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınava katılacaklardır. En yüksek puandan başlamak sureti ile, Kadro sayısına görei, Zabıt Katipliği için 20 Katı, Sözlü sınav için ise 3 katı kadar çağırılacaktır. Mübaşir kadrosu için sözlü  sınava 10 katı kadar ve Teknisyen kadrosu için sözlü sınava 5 katı kadar çağırılacaktır.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Adalet Bakanlığı ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar için başvurular hala devam ediyor. Başvurular 17 Ağustos 2017 tarihinde başlamıştı.İlana göre başvurular, 05 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir.Başvuruların sınavın yapılacağı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. İlanın tam metni için ( https://goo.gl/jhu96r ) bağlantısını kullanabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elmas
Elmas - 3 yıl Önce

Bay bayan ayrımı var mı

MAĞDUURRR
MAĞDUURRR - 3 yıl Önce

İstanbul için hangi adrese gönderim yapılıyor ben bulamadım bilgi verir misiniz?

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Nsl başvuru yapilacak

orhan
orhan @Emre - 3 yıl Önce

git başvuruyorum ben de başvur :) kardeş yazıyor her yerde başvuru bilgileri

Ortak
Ortak - 3 yıl Önce

Bahsettiği bölümlerden mezun değilim ama bilgisayar sertifikam var başvuru yapabilme şansım var mi