8 Bin Bekçi Alımı Fiziki Yeterlilik Testi Parkur ve Sınav Talimatı

Mart ayında gerçekleştirileceği ifade edilen 8 bin bekçi alımı için, başvuru yapan adaylara uygulanacak fiziki yeterlilik testi parkur bilgisine ve sınav talimatına haberimizden ulaşabilirsiniz...

8 Bin Bekçi Alımı Fiziki Yeterlilik Testi Parkur ve Sınav Talimatı

İçişleri Bakanlığı Mart ayında 8 bin bekçi alımı yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gündeme aktarılan müjdeli haberde, uzunca sürelerdir beklenen bekçi alımıyla alakalı detaylar kamuoyuna ulaştırıldı. Bu müjdeli haberde, beklenen bekçi alım ilanları için takvim Mart ayı olarak gösterildi. Yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı Mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacak. Bu ilanda, bekçi alımı mülakatlarına katılacak adaylar, spor sınavında yani fiziki yeterlilik testinde nelerden sorumlu olacaklar? Bekçi alımı fiziki yeterlilik testli parkur ve sınav talimatlarına haberimizde yer veriyoruz...

İşte merakla beklenen ve sık sorulan bekçi fiziki yeterlilik testi

Bekçi alımlarında fiziki yeterlilik testleri Polis Akademisi Başkanlığı tarafından uygulanmaktadır. Daha önceki alımlarda, adaylara sunulan fiziki yeterlilik testi parkur bilgisine 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mülakatından örneklendirerek gidecek olursak; aşağıdaki resimde görülen parkurdan adaylar sorumlu tutulmuşlardır.

Parkura ilişkin Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan daha önceki bilgilendirmede " Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmakta " olduğu ifadelerine yer verilmiştir.

Başvuru yapan ve fiziki yeterlilik testlerine katılacak adayların belirlenmesi halinde, adayların yanlarında spor kıyafetlerini getirmeleri istenmiş, duyuru olarak aktarılmıştır. Yukarıda görülen parkur hakkında daha detaylı bilgilendirme, uygulanış şekilleri, süre cezaları ve tespitler konusunda tüm bilgiler, kılavuzda detaylıca aktarılmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan kılavuza erişim sağlayabilirsiniz. Bekçi alımı konusunda tüm gelişmelerden ve bilgilendirmelerden anlık olarak haberdar edilmek isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Bekçi alımı fiziki yeterlilik testi parkur kılavuzu için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim boran
İbrahim boran - 2 yıl Önce

Haksızlık yapıyorsunuz sız hep lise mezunu ünüversıte mezunu ıstıyor sunuz uzmanlık lise mezunu bekcılık lise mezunu hastanelere stajer lise mezunu bız okumadık pısmanız Maddi yonden sıkıntılar yüzünden hep çalışmak zorunda kaldık ılk okul da yapın

Hamide kocaman
Hamide kocaman - 2 yıl Önce

Yani başvurular ne zaman

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Zamanında parkur olmadan alınmış. Askeri alımlarda bile parkurlar daha basit. Parkurlar düzenlenmeli. Sınav ve sözlüye ağırlık verilmemeli. Parkur yüzünden kazanamayan aklı başında bir sürü genç var. Bakıyorsun parkuru geçmiş ama sığır bir çok kişi memur olmuş. Spor geliştirilebilir bir şeydir. Zorlamamaları lazım. Mesleğe giren kişilere yapılması lazım bu. Senede bir kere örneğin.

Uğur satılmış
Uğur satılmış - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım lütfen ilkokul alımı yapın siz bizi çok iyi anlıyorsunuz biz biliyoruz sizi çok seviyoruz muğla bodrum turgutreisten selamlar saygılarımla

Ahmet kunduz
Ahmet kunduz - 2 yıl Önce

Hani en az ortaokul istiyordu şimdi ne değişti lise mi oldu ben lise terk nasıl olacak peki slmlar herkese

V,a zonguldaklı
V,a zonguldaklı - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 33 e kadar esnetilsin,ne o heryere 31 de31 ben kunkfu sporcusuyum ,ben neyapayım 85liyım iş bulamıyorum,madenlerde 31 dediniz?

ismail
ismail - 2 yıl Önce

bedelli başvurusu yapıp celp dönemini bekleyenler için askerlik şartı esnetilmeli

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

lise mezunu bayan alımı yapılsın lütfen