2021 Muhafaza Memuru Puan ve Kadın Erkek Fiziki Yeterlilik Parkuru

Ticaret Bakanlığı 2021 yılı Muhafaza Memuru alımı ilanı yayımladı. Mülakat ile yapılacak alımlar için Fiziki Yeterlilik sınavı kılavuzu belli oldu.

2021 Muhafaza Memuru Puan ve Kadın Erkek Fiziki Yeterlilik Parkuru

Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2021 yılı Muhafaza Memuru alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilan ile Muhafaza Memuru Fiziki Yeterlilik sınavı talimatları da belli oldu. Bu kapsamda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4 üncü maddesinin B fıkrasına göre Sözleşmeli olarak 750 Muhafaza Memuru alımı yapacak. Peki Adaylarında merak ettiği gibi Uygulamalı sınav parkuru ve Sözlü sınav detayları nedir?

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI:

Uygulama sınavına, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü fiziki sınava çağrılacaktır.

Adaylar fiziki yeterlik sınavına katılabilmeleri için Aile Hekimliğinden alacakları “fiziki yeterlik sınavına katılabilir” ibareli tek hekim raporunu sınav esnasında görevli personele ibraz etmek zorundadır. Parkur kamera ile kayıt altına alınmakta, başlangıç ve bitiş çizgilerinde 3 metre genişliğinde fotosel bulunmaktadır. Fotoselden alınan sonuçlar herkes tarafından dijital olarak görülebilecek boyutta olacaktır.

PUANLAMA TABLOSU:

ERKEK ADAYLAR İÇİN FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU:

Başlangıç çizgisi ile 4.istasyon arasında son huninin bulunduğu yere kadar 21.5 metre uzunluğunda, 4. istasyonun son hunisi ile 6. istasyon arası genişliği 12 metre uzunluğunda, 6. istasyon ile bitiş çizgisi arası 23 metre olarak düzenlenen ve 8 istasyondan oluşan parkurun toplam uzunluğu 56.5 metreden oluşmaktadır.

KADIN ADAYLAR İÇİN FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU:

Başlangıç çizgisi ile 4. istasyon arasında son huninin bulunduğu yere kadar 20.5 metre uzunluğunda, 4. istasyonun son hunisi ile 6. istasyon arası genişliği 9 metre uzunluğunda, 6. istasyon ile bitiş çizgisi arası 23 metre olarak düzenlenen ve 8 istasyondan oluşan parkurun, toplam uzunluğu 52.5 metreden oluşmaktadır.

İLAN BİLGİSİ:

Ticaret Bakanlığı 750 Muhafaza Memuru alımı başvuruları 9 Ağustos 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 18 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece e-Devlet şifresi ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İLANIN DETAYLARI

YORUM EKLE