2016 Yılı İçin Açıktan Memur Alımı

Kısa bir süre önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı açıktan memur alımının yapılacağı ile ilgili çeşitli açıklamalar vermişti. Kurumun yapmış olduğu açıklamalara göre yaklaşık olarak 763 kişilik personel alımı gerçekleşecek.

2016 Yılı İçin Açıktan Memur Alımı
Açıktan memur alımı ile ilgili olarak fırsatlardan siz de yararlanmak istiyorsanız son başvuru tarihi geçmeden önce gerekli olan işlemleri tamamlamanız gerekiyor. Personel alımı ile ilgili olarak yapılacak olan çalışmaların 31 Ekim 2016 tarihine kadar devam edeceği de belirtiliyor. 763 kişilik personel kadronun kimler olduğu ve çalışma şartlarının detayları 31 Ekim 2016 tarihinde açıklanacak.

Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?
  • Devlet Memurları Kanunun 657 sayılı kanununda yer alan şartların tamamına uygun olmanız gerekiyor.
  • 2016 senesinde yapılmış olan KPSS sınav sonuçlarına göre minimum 70 ve üzerinde puan almış olmanız gerekiyor.
  • En az dört yıllık okullardan eğitim almanız ve sonucunda ise bu okullara ait olan diplomalara sahip olmanız gerekiyor.
  • Sınava son başvuru tarihinden başlayarak hesaplama yapıldığında 35 yaşından küçük olmanız gerekiyor.
Personel alımı için yapılacak olan başvuruların tarihi 21 Ekim 2016’da başlayacak ve sonrasında da 31 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Bu süre içinde başvuru yapmayan adayların ne yazık ki bir daha başvuru yapma hakkı bulunmuyor. Siz de personel alımlarından faydalanmak için tarih geçmeden önce başvuru yapmalısınız.

YORUM EKLE