Vakıflar Genel Müdürlüğü KPSS İle Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine KPSS puanı ile memur alımı yapacak. Ancak başvuru sürecinde son güne gelindi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü KPSS İle Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez teşkilatı olan Ankara ve İstanbul Çalışma Grubunda görevlendirilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda Genel İdare Hizmetleri Sınıfında ve 7. Dereceli kadrosuna 5 Müfettiş yardımcısı alımı yapacağını belirtti.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Vakıflar Genel Müdürlüğü memur alımı başvurularına ilanın yayım tarihi olan 16 Ekim 2019 tarihi itibari ile başladılar ve en geç 01 kasım 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Adaylar, başvurularını istenen belgeler ile birlikte Bayındır 1 Sokak No.3 Kızılay / ANKARA adresindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına doğrudan veya posta ile müracaat edeceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak,
  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
  • 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair ilgilinin yazılı beyanı olmak,
  • 2018 veya 2019 yılı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavları (YDS) sonucunda en az (E) seviyesinde başarılı olmak,
  • ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP39, 40 ve 42 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir.

İSTENEN BELGELER:

Sınava girmek isteyen adaylar tarafından 27.09.2008 tarihli ve 27010 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Vakıflar Yönetmeliğinin Ek 22’deki form doldurulacak ve buna;

  • 4 adet vesikalık fotoğraf,
  • Mezuniyet Belgesinin aslı veya Genel Müdürlükçe onaylı örneği,
  • KPSS ve YDS sonuç belgesi, eklenecekti

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 11:35
YORUM EKLE