TÜRKAK P3 KPSS Puanı İle Memur Alımı İlanı Yayımladı!

TÜRKAK Memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede gelmiş olan duyuruya göre KPSS Puanı ile Memur Alımı yapılacak. Şartlar nelerdir?

TÜRKAK P3 KPSS Puanı İle Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Resmi Gazete Memur alımı ilanları yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilana göre TÜRKAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözlü giriş sınavı ile Hukuk Müşaviri alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda TÜRKAK ( Türk Akreditasyon Kurumu ) bünyesine İnsan Kaynakları yönetmeliğine göre idari hizmet sözleşmeli ile istihdam edilecektir.

Hukuk Müşaviri Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak.

Ayrıca özel olarak ise,

2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Hukuk Fakültesinden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TÜRKAK memur alımı başvuruları 27 Mayıs 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 10 Haziran 2022 tarihine kadar yapılacak. Başvuru için adaylar e-Devlet şifresini kullanacak. Bu kapsamda başvuru tarihleri içerisinde Türk Akreditasyon Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE