Türk Akreditasyon Kurumu ( TÜRKAK ) 17 Memur Alımı İlanı 2022 - Ön Lisans ve Lisans

Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı için ilana çıktı. KPSS puanı ile Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak. Şartlar nelerdir?

Türk Akreditasyon Kurumu ( TÜRKAK ) 17 Memur Alımı İlanı 2022 - Ön Lisans ve Lisans

Türk Akreditasyon Kurumu Resmi Gazetede Memur Alımı ilanı yayımladı. Az Önce 18 Kasım 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur personel alımı ilanına göre Türk Akreditasyon Kurumu ( TÜRKAK ) farklı alanlarda olmak üzere toplamda 17 kişilik kadro için memur alımı ve İdari Perosnel alımı yapılacağını açıkladı. Söz konusu ilan için adaylardan aranan şartları ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Hangi Alanlarda Memur Alımı Yapılacak?

Türk Akreditasyon Kurumu yapılacak Giriş sınavı ile 15 Akreditasyon Uzman yardımcısı ve 2 İdari Personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda 15 Akreditasyon Uzman Yardımcısı alanında,

  • 3 Çevre Mühendisliği,
  • 1 Tekstil Mühendisliği,
  • 1 Biyoloji,
  • 1 Kimya Mühendisliği,
  • 3 Elektrik ve Elektronik Mühendisliği,
  • 3 Makine Mühendisliği,
  • 2 İnşaat Mühendisliği,
  • 1 Metalürji ve Malzeme Mühendisliği,

alanlarında memur alımı gerçekleştirilecektir.

İdari Personel alanında ise 2 kişi Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans Programı alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TÜRKAK Memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Özel Başvuru Şartları Nedir?

35 yaşını doldurmamış olmak, En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmak ve 2022 veya 2021 yıllarıda yapılan KPSS'den P2 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

İdari Personel Pozisyonu Alımı Özel Şartları:

En az 2 yıllık eğitim veren Ön Lisans Programlarının Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans Programı bölümü mezunu olmak, 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgil ilan için başvuru süreci başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Buna göre adaylar başvurularını sadece kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 18 Kasım 2022 - 4 Aralık 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/”

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE