TÜİK 9 Alanda 50 Memur Alımı İlanı Yayımlandı ve Başvurular Başladı

Türkiye İstatistik Kurumu 9 farklı alanda 50 kişilik boş kadro ile uzman yardımcısı giriş sınavı ile memur alımı yapacak. Kadro dağılımı, genel ve özel şartlar şöyledir.

TÜİK 9 Alanda 50 Memur Alımı İlanı Yayımlandı ve Başvurular Başladı

Türkiye İstatistik Kurumu memur alımı için az önce ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre  TÜİK bünyesindeki memur ekskliğini karşılamak üzere Uzman yardımcılığı Giriş sınavı ile uzman olarak yetiştirilmek üzere memur alımı yapılacak. Alımlar 9 farkı alanda yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında detayları ve alanına göre kadro dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

50 MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Türkiye İstatistik Kurumu Merke Teşkilarına 9 farklı alanda 50 Uzma yardımcısı alacak. İşte alanına göre dağılım;

  1. İktisar 17,
  2. İstatistik 9,
  3. İşlete 5,
  4. Maliye 1,
  5. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 1,
  6. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 1,
  7. Matematik 13,
  8. Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği 2,
  9. Endüstri Mühendisliği 1,

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Türkiye İstatistik Kurumu bünyesine alacağı memur adaylarından genel olarka 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamaki Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylarda özel olarak, Eğitim, KPSS, YDS, Yaş gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 veya 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına ait yukarıdaki her bölüm karşısında yer alan puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olmak.

YDS Şartı: Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri için İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Sınavından (YDS) 50 ve üzerinde puan almış olmak, İstatistik, İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Matematik bölümleri için İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Sınavından (YDS) 70 ve üzerinde puan almış olmak.

Eğitim  Şartı: Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerin; İstatistik, İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Matematik ile Mühendislik Fakültelerinin; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak.

Yaş Şartı: Giriş Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak, (01/01/1985) tarih ve sonraki doğumlular.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı ( TÜİK ) memur alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 25 Ağustos 2020 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 04 Eylül 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvurular, Türkiye İstatistik Kurumu Personel Daire Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya/ANKARA adresine elden veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 07:37
YORUM EKLE