TÜBİTAK KPSS 60 Puan İle Memur ve KPSS Siz Teknisyen Alıyor

TÜBİTAK bünyesinde memur personel alımı için yeni ilan yayımladı. Farklı kadrolarda ve farklı niteliklerde alım yapılacak. İşte KPSS detayı ve diğer nitelikler.

TÜBİTAK KPSS 60 Puan İle Memur ve KPSS Siz Teknisyen Alıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile ve Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak için memur personel alımı yapılacak. İlana başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilan hakkında detayları aktaracağız. İşte KPSS şartı ve diğer nitelikler.

KADROLAR:

TÜBİTAK Ankara ilinde bulunan birimnde görevlendirmek üzere Normal statüde Ön Lisans mezunu adaylar arasından 1 Memur ve 1 Teknisyen alımı yapacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

1) T.C. Vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3) Askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak.

4) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

5) İyi düzeyde yazılı ve sözlü ifade becerisine sahip olmak.

6) Takım çalışmasında başarılı olmak.

7) Seyahat engeli olmamak.

8) Disiplinli, dikkatli ve özverili olarak çalışmak.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Teknisyen Pozisyonu: Ön Lisans eğitimi veren programların Mobil Teknolojileri, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Grafik Tasarım, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümlerinden mezun olmuş olmak. Ayrıca Teknisyen kadrosu içn KPSS aranmıyor. KPSS Siz Personel Alımı Yapılacak.

Memur Kadrosu: Ön Lisans Programlarının Basım ve Yayın Teknolojileri , Basın ve Yayıncılık, Pazarlama, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümlerinden mezun olmuş olmak ve geçerlilik süresi dolmamış olan KPSS'den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Bu kapsamda KPSS 60 Puan ile Memur Alımı yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

TÜBİTAK Memur Personel alımı için başvuru süreci Türkiye İş Kurumu üzerinde başladı ve adaylar başvurularını en geç 6 gün içerisinde 29 Haziran 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacaktır. Bunun için esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx bağlantısını kullanarak İŞKUR iş başvuru sayfasına ulaşabilir ve aşağıdaki iş ilanı numaraları ile başvuru yapabilirsiniz.

Teknisyen İş İlan No (00005548625)

Memur İş İlan No (00005548633)

İSTENEN BELGELER:

  1. TÜBİTAK İş Başvuru Formu (**)
  2. Özgeçmiş
  3. Diploma fotokopisi
  4. Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için)
  5. KPSS Belgesi ( Sadece Memur kadrosu için )

BELGE TESLİM TARİHİ

İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adayların, 02/07/2020 tarihinden itibaren 07/07/2020 tarihi mesai bitimi saat 17:30’a kadar kariyer.sage.tubitak.gov.tr adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olarak başvuru için özgeçmiş oluşturması ve Ek-1’de yer alan belgeleri sisteme elektronik ortamda eklemesi gerekmektedir.

Mesai bitiminden sonra özgeçmiş oluşturulması ve evrak eklemeleri mümkün olmayacaktır.  Belgelerini eklemeyen ya da eksik ekleyenler ile geçersiz başvurular kura çekimine ve sözlü mülakata alınmayacaktır.

KURA TARİHİ VE YERİ

Noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi 16/07/2020 tarihinde saat 10:00’da Tunus Caddesi No:80 Çankaya /ANKARA adresinde bulunan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlık binasında yapılacak olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.tubitak.gov.tr adresinden İnsan Kaynakları İlanları başlıklı bölümde duyurulacaktır. Adaylar, istemeleri hâlinde kura çekimini izleyebilirler. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

YORUM EKLE