TMO 88 Memur Personel Alımı Yapıyor! Lise, Ön Lisans ve Lisans

TMO ( Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ) personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu 88 personel alımı gerçekleştirilecek.

TMO 88 Memur Personel Alımı Yapıyor! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. ÖSYM tarafından yayımlanmış olan memur personel alımı ilanına göre Toprak Mahsulleri Ofisi ( TMO ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda alım yapılacağını bildirdi. Söz konusu yayımlanan ilan ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur personel alımı yapılacak. Alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartları ile Nitelik kodları açıklandı.

TMO Memur Personel Alımı Kontenjanları Nedir?

Lise Mezunu: 26 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 11 Anbar Memuru, 16 Memur, 15 Muhasebeci 

Lisans Mezunu: 1 Kimyager, 1 Memur, 18 Mühendis,

olmak üzere Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü toplamda 88 Memur Perosnel alımı yapılacak.

Mezuniyete ve Kontenjana Göre Nitelik Kodları Nelerdir?

Teknisyen Nitelik Kodu: 2053, 2061, 2023

  • ( 2053 )Ortaöğretim Kurumlarının Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.
  • ( 2061 )Ortaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.
  • ( 2023 )Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Kontrol Dalından mezun olmak.

Anbar Memuru Nitelik Kodu: 3074

  • Tarla Bitkileri önlisans programından mezun olmak.

Memur Nitelik Kodu: 3248

  • Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Muhasebeci Nitelik Kodu: 3173

  • Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Kimyager Nitelik Kodu: 4559

  • Kimya lisans programından mezun olmak.

Memur Nitelik Kodu: 4524

  • İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programından mezun olmak.

Mühendis: Nitelik Kodu: 4639, 4845,

  • ( 4639 )Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak
  • ( 4845 )Bitkisel Üretim, Bahçe Bitkileri, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Kültür Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Bahçe ve Tarla Bitkileri, Tarla Bitkileri, Bitki Koruma, Toprak, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Toprak Bilimi ve Tarım Kimyası, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Toprak Mahsulleri Ofisi genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları için süreç 30 Haziran 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 7 temmuz 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece ÖSYM tercih sistemi olan AİS sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

KPSS 2022/1 TERCİH KILAVUZLARI BURADA

YORUM EKLE