Ticaret Bakanlığı 524 Memur Alımı (Büro-Muayene-Muhafaza Memuru)

Ticaret Bakanlığı 2022 yılı Memur Alımı ilanı yayımlandı.23 Şehirde Muayene Memuru, Muhafaza Memuru ve Büro Personeli alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Ticaret Bakanlığı 524 Memur Alımı (Büro-Muayene-Muhafaza Memuru)

Ticaret Bakanlığı az önce yayımladığı memur alımı ilanına göre bünyesine 3 farklı alanda 524 Memur Alımı yapacak. Alımlar Sınav ve atama yolu ile gerçekleştirilecektir. Resmi gazetenin 12 Mart 2022 tarihli yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 23 farklı şehirde memur alımı yapılacağını bildirdi.

524 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Bakanlık adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış vey askerlik ile ilgisi olmamak," şatları aranacak.

Kadrosuna Göre Özel Başvuru Şartları Nedir?

Ticaret Bakanlığı alımını yapacağı kadrolarda özel olarak KPSS, Yaş ve Eğitim nitelikleri arayacak.

Yaş Şartı:

Muayeme Memuru Alımı için, Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı için, Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1992 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

KPSS Şartı Nedir?

Tüm pozisyonlar için 2020 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

Boy Şartı :

Sadece Gümrük Muhafaza Memuru alımı için Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak gereklidir.

Sağlık Şartı:

Sadece Gümrük Muhafaza Memuru alımı için, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalığı, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılığı, körlüğü, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu almak (Söz konusu rapor atanmaya hak kazanan adaylardan evrak teslim sürecinde istenilecek olup, başvuru aşamasında istenilmeyecektir.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular dijital ortamda 15.03.2022-22.03.2022 tarihleri arasında son başvuru tarihi itibarıyla saat 17:00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 01:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık kolival
Sadık kolival - 1 yıl Önce

Bizim ülkede personel alımları başvuru şartları asırlardır hangi parti hangi iktidar olurs olsun torpillerlen yani diğer adı hırsızlık yapılarak işe alımlar yapılıyor,bu resmen hırsızlığın en kralıdır.işşte torpilleri olmayan yıllardır hale işsiz olanlar seçim zamanlarında bunları unutmasınlar,seçim sandıklarına buna göre gitmeleri gerekmiyormu.

Atakan
Atakan - 1 yıl Önce

Matematik bölüm mezunları ya da bilgisayar bölümü okuyanlar neden yok? Kamu yönetimi gibi 2 senelik kıytırık bölümlerden alım yapıyorlar ama 4 senelik fakültelerin alımları olmuyor. Büro personeli bilgisayar ile işlem yapıyor. Üni bölümleri hatalı..

Naz
Naz @Atakan - 1 yıl Önce

Ayrıca matematik madem o kadar büyük bir bölüm git kendi alanında çalış dershanede 2_3 kat daha fazla alırsın memurluktan senin için bu iş kıytırık olmalı bu kadar düşme

Songül
Songül @Atakan - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi 4 yıllık bir bölüm bunu bil öncelikle

Atanamaya
Atanamaya - 1 yıl Önce

Muhafaza memuru alımında da yaş 35 olsun

İsmet özer
İsmet özer - 1 yıl Önce

Kas ve iskelet sistemine hareket kısıtlılıgı diyor dizimde ameliyat olmuştum 3 sene önce şuan hiçbir problemim yok acaba engel mi başvuruma

Emre
Emre - 1 yıl Önce

Eminim

Recep
Recep - 1 yıl Önce

Gümrük muhafaza memuru ne qcaba