SPK 2019 ve 2020 KPSS Puanı ile 40 Memur Alımı Başvuru Süreci Başladı!

Sermaye Piyasası Kurulu 40 kişilik boş kadro ile uzman yardımcısı alımı yapacak. Başvuru süreci başlamış olup şartlar ve kadrolar haberimizde.

SPK 2019 ve 2020 KPSS Puanı ile 40 Memur Alımı Başvuru Süreci Başladı!

Sermaye Piyasası Kurulu Memur Alımı ilanı yayımlandı. SPK ( Sermaye Piyasası Kurulu ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 40 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapacak Alımlar, meslek personel Yardımcılığı Giriş sınavı ile yapılacak. Alımlar KPSS Puanına göre yapılacak olup başvuru şartları ve alım kadrolarını sizlerle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Sermaye Piyasası Kurulu İstanbul Temsilciliğinde görevlendirmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 40 kişilik boş kadro ile 30 Uzman Yardımcısı alacak. Avukatlık Hizmetler sınıfında ise 10 kişilik boş kadro ile Uzman Hukukçu Yardımcısı alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sermaye Piyasası Kurulu adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, KPSS, eğitim, Yaş şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya Askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Sermaye Piyasası Kurulu adaylardan özel olarak, Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak şartları arayacak. Ayrıca,

Yaş Şartı: 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

KPSS Şartı:

  • 30 adet Uzman Yardımcısı kadrosu için; ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP17, KPSSP18, KPSSP23, KPSSP25, KPSSP26, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP44, KPSSP45, KPSSP46, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 75 (Yetmişbeş) ve üzerinde olmak.
  • 10 adet Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrosu için; ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP4, KPSSP8, KPSSP9 ve KPSSP11 puan türlerinin herhangi birinden 75 (Yetmişbeş) ve üzerinde olmak.

Eğitim Şartı:

  • Uzman Yardımcısı kadrosu için; Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, İşletme ve Ekonomi, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Hukuk, Fen, Fen-Edebiyat, Mühendislik, Ticari Bilimler, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Uygulamalı Bilimler, Yönetim Bilimleri Fakültelerinin ve 4 yıllık eğitim veren Bankacılık ve Sigortacılık, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, İşletme-Ekonomi, Kamu Yönetimi, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği, Pazarlama, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletme Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Yönetim Bilişim Sistemleri, Aktüerya ve Risk Yönetimi, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Finansal Ekonometri, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme, Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme, Turizm İşletmeciliği ve Bilişim Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokullarının bölümleri olan Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Ekonomi/İktisat, Ekonomi ve Finans, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Hukuk, İktisat, İstatistik, Girişimcilik, İslam Ekonomisi ve Finans, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Girişimcilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Yönetim Bilimleri bölümlerinden veya yukarıda sayılanlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,
  • Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrosu için; Hukuk fakülteleri veya bunlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak ve avukatlık stajını tamamlamış bulunmak veya en geç sözlü sınav tarihinden 1 hafta önce staj bitim belgesini Kurula verebilmek.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı başvuruları 27 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 11 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Sermaye Piyasası Kurulu resmi İnternet adresi olan www.spk.gov.tr üzerinden Başvuru formu doldurularak ve ilgili formun çıktısının alınarak öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 18.05.2021 tarihi saat 16:00'a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE