Sözleşmeli 16 Bin Sağlık Personeli Alımında Kadro Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanlığına 16 bin sağlıkçı alımı yapılacak. Atama yapılacak unvanlar beli oldu. Sağlık Bakanlığı hangi branşta ne kadar personel alımı yapacak haberimizde..

Sözleşmeli 16 Bin Sağlık Personeli Alımında Kadro Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı personel ihtiyacını gidermek için bir çok unvanda personel alımı yapacak. Sağlık hizmetlerinin daha çok etkili ve verimli olması için çalışma yürüten Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımına gitmeye karar verdi. 2018 yılı sağlık atamalarında önemli bir atama yapılması bekliyor. Bunlardan 2018 yılında uygulanmak üzere ilk 16 bin sağlıkçının kadro dağılımı ve hizmet birimleri Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

ALIM YAPILACAK UNVANLAR

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 2018 Yılında Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek Hizmet Birimlerinin Tespit Edilmesi Hakkında Karar yürürlüğe girdi. Alınan kararda hangi unvanda ne kadar sözleşmeli sağlıkçı alımı olacağı da belli oldu. Diş Tabibi, Diyetisyen, Ebe, Hemşire, Psikolog, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri, Tabip, Uzman Tabip unvanlarında personel alımı yapılacak. Personel istihdam edilecek olan birimler ve sayıları ise şöyle; Acil Sağlık Hizmetlerinde 220 personel, Eğitim hastanelerinde 2122 personel, Entegre İlçe Hastanelerinde toplam 1385 personel, Halk Sağlığı Laboratuarında 34 uzman Tabip, İlçe Sağlık Müdürlüğünde 489 personel, Sağlık evinde 1000 Ebe, Toplum Sağlığı Merkezinde 493 personel Yataklı tedavide ise 10258 personel alınacak. Toplamda 8 hizmet birimi için 9 farklı unvanda personel alımı yapılacak. Toplam istidam edilecek olan personel sayısı ise 16 bin kişi olacak.

16 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığının resmi gazete yayımlanan kararı ardından adaylar merakla 16 bin sağlıkçı atamaları ne zaman olacak sorunu yöneltiyor.  Alımlara ilişkin bir takim henüz belirli değil. İşin olsa ekibi olarak ne zaman ilan olacağına ilişkin haberleri belli olur olmaz ziyaretçilermizle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 08:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 6 yıl Önce

Lütfen lütfen sesimizi duyan yok mu.Orta öğretim hemşireler çok mağdur.En kısa zamanda yüksek alım bekliyoruz.

Ayşe
Ayşe - 6 yıl Önce

Orta öğretim hemşireler yüksek alım bekliyoruz. Lütfen mağdur edilmeyecek.

Ftr teknikeri
Ftr teknikeri - 6 yıl Önce

Vay imansızlar hani tekniker hani alım Allahınızdan bulun.

diş protez Teknisyenliği
diş protez Teknisyenliği - 6 yıl Önce

Bu ne ya şaka mı bu

sağlık teknikeri
sağlık teknikeri - 6 yıl Önce

2016 Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri (Evde Hasta Bakım) Mezunlarının alımı 300 olsun.
saygılar.

Radtek
Radtek - 6 yıl Önce

Allah rizasi icin radyoloji teknisyeni ozel de curumek zorunda mi

Fatih
Fatih - 6 yıl Önce

Odyolog alımı yok mu? Varsa hangi sınıfa giriyor?

Anestezi
Anestezi - 6 yıl Önce

Anestezikler ne olcakk