Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu yapmış olduğu duyurusuna göre 400 memur alımı başvuruları sona eriyor. Başvuruda bulunacak adaylar bir an önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
Sosyal Güvenlik Kurumu Geçen ay yaptığı duyurusunda bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 400 memur personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavına göre gerçekleştirilecektir. Başvuruda bulunacak adaylar ise en geç 13 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını mutlaka yapmaları lağzımdır. 13 Ocak 2017 tarihi dışında yapılan başvurular hiç bir şekilde geçerli sayılmıyacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu toplamda 400 memur alımı yapacak olup bu adaylara Giriş sınavı sistemi uygulayacaktır. Ayrıca adayların giriş sınavına katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylardan 2015 yılı veya 2016 yılı KPSS puanı aranacak olup KPSSP111 ve KPSSP113 puan türleri aranacaktır. Adaylardan sınava katılabilmeleri için aranan şartlar şöyledir:

Alınacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilmiş olan şartları taşımaları, Giriş sınavının yapılacak yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını dolduramış olmaları, ÖSYM tarafından yapılan 2015 yılı veya 2016 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP111 ve KPSS113 puan türlerinden en az 75 puan almış olmaları, görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık problemi olmaması ve Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak şartları aranmaktdır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecek ve KPSS puan sırasına göre sınava girmeye hak kazanacaklardır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup başvuru yapacak adaylar çok dikkatli olması gerekmektedir. Başvuruda bulunmuş olupta sınava girmeye hak kazananaların listesi 20 Ocak 2017 tarihinde Kurumun resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Giriş sınavı ile 13 Şubat 2017 ile 24 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara'da yapılacaktır. Başvurularınızı https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do bu adresten yapabilir veya Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE