Şenkaya Belediyesi Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımladı!

Şenkaya Belediyesi yayımladığı personel alımı ilanı ile lisans mezunu adaylar arasından kadın veya erkek alım yapacak. İşte Zabıta Memuru olma şartları.

Şenkaya Belediyesi Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımladı!

Şenkaya Belediyesi bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere lisans mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapacağını belirtti. Genel İdare Hizmetleri sınıfında alım yapılacak olup 2 kişilik boş kadro ile alım yapılacağını bildirdi. Adaylardan mezuniyet niteliğinde Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranıyor ve şartları taşıyan erkek veya bayan adaylar başvuru yapabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak. f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

KPSS Şartı: İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Yaş Şartı: Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Boy Şartı: Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Zabıta Memurluğu Şartı: 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Şenkaya Belediyesine memur alımı başvuruları 24/06/2020’den 03/07/2020 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09:00-16:30 arasında) Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE