SEDDK 60 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! 1200 Aday Seçilecek!

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur Alımı başvurusu başladı. Alanına göre başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberde.

SEDDK 60 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! 1200 Aday Seçilecek!

SEDDK ( Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ) memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre SEDDK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 4 alanda Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Başvurular alınmaya başlandı. Peki kimler başvuru yapabilecek? ALanına göre özel şartlar nelerdir? Başvuru Değerlendirme süresi Nasıl Olacak?

60 Memur Alımı Yapılacak!

SEDDK 60 kişilik boş kadro ile İstanbul'da görevlendirilmek üzere Sigortacılık Uzman Yardımcısı unvanında meslek personeli alımı yapılacak. Alımlar,

  • 30 Ekonomi/Finans Alanı,
  • 10 Aktüerya Alanı,
  • 10 Hukuk Alanı,
  • 10 Bilişim Alanı,

kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Başvurular bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecek. Adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Aynı zamanda 35 yaşından büyük olmamak, KPSS'den en az 75 puan almış olmak ve ilgili bölümlerin Lisans seviyesinde mezun olmuş olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Kontenjana Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Ekonomi/Finans Alanı Şartları:

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Finans, Sigortacılık, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak.

KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinden puan almış olmak.

Aktüerya Alanı Şartları: 

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Aktüerya Bilimleri, Ekonometri, Finans, Matematik, İstatistik, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak.

KPSSP1, KPSSP2, KPSSP12, KPSSP13 puan türlerinden puan almış olmak.

Hukuk Alanı Şartları: 

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen bölümünden mezun olmak.

KPSSP4 veya KPSSP5 puan türlerinden puan almış olmak.

Bilişim Alanı Şartları: 

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Mühendislik Fakülteleri ile Matematik, İstatistik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

KPSSP1 veya KPSSP2 puan türlerinden puan almış olmak.

Başvuru Ekranı Açıldı!

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu başvuruları Bugün 6 Mart 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 19 Mart 2023 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece İnternet üzerinden aşağıdaki adresten gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU EKRANI: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

YORUM EKLE