Sağlık Bakanlığı TİTCK KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Yayımlanan memur alımı ilanına göre Bakanlığa bağlı olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihazlar Kurumu bünyesine KPSS puanı ile memur alımı yapacak. İşte şartlar?

Sağlık Bakanlığı TİTCK KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Az Önce Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 06 Kasım 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Sağlık Bakanlığına bağlı olan Türkiye İla. ve Tıbi Cihazlar Kurumu bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere memur alımı yapacağını yayımladı. Yayımlanan ilana göre KPSS puanı sırasına göre adaylara Müfettiş Yardımcısı Giriş sınavı yapılacak. 

ALIM YAPILACAK KADRO VE ALANLARI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere toplamda 7 kişilik boş kadro ile 2 Eczacılık Fakültesi, 2 Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği Bölümü ve 3 İİBF, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi olmak üzere 7 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu alımı yapacağı Müfettiş Yardımcısı pozisyonu için adaylardan bazı genel nitelikler ve özel nitelikler talep ediyor. Bu kapsamda adaylardan genel olarak 65 7 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda, 

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gereklidir.,

Eğitim Şartı: En az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

Yaş Şartı: 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

KPSS Şartı: T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Temmuz 2018 ya da 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden, Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü ve Kimya Mühendisliği Bölümü mezunlarının 75 ve üzeri, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri mezunlarının 80 ve Üzeri puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Sağlık Bakanlığı memur alımı başvuruları 11 Kasım 2019 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 25 Kasım 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, İstenen belgeler ile birlikte Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:5 P.K. 06520 Çankaya/ANKARA adresine posta/kargo veya hafta içi 09:00-18:00 mesai saatleri arasında şahsen (Giriş kat Evrak Birimine) teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 22:38
YORUM EKLE