Sağlık Bakanlığı 3 Bin Hemşire, Temizlikçi, Ebe, Güvenlikçi Başvuru Tarihi, Kadro Dağılımı!

Sağlık Bakanlığı İstanbul ilinde görevlendirilmek üzere 3 bin sağlıkçı kadrolarından hemşire, ebe, fizyoterapist, sağlık teknisyeni, güvenlik görevlisi, temizlikçi kadrolarında işçi ve memur alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı 3 Bin Hemşire, Temizlikçi, Ebe, Güvenlikçi Başvuru Tarihi, Kadro Dağılımı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3000 personel alım müjdesi verdi. İstanbul ilindeki hastaneler ve sağlık tesisleri istihdam edilmek üzere yeni personel alımı yapılacağı daha önceki yapılan açıklamalarda yapılmıştı. Sağlık Bakanı koca 2302 hemşire ve 606 saat teknikeri olmak üzere fizyoterapist diyetisyen psikolog Ebe sosyal çalışmacı kadrolarında gerçekleştirileceğini ifade. Tercih kılavuzunun ÖSYM tarafından 16 Haziran ile 22 Haziran tarihleri arasında başvuruların yapılacağı ifade edildi. Sağlık Bakanlığı yönetim hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından da açıklanacak ilan kılavuzunun detayları bugün açıklanması bekleniyor.

İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK ALIMLAR;

İŞÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI; Sürekli işçi kadrosunda 250 personelin 108'i temizlik görevlisi 113 bakım onarım hizmetleri, 29 kişi ise koruma güvenlik hizmetli kadrosunda gerçekleştirilecek. İşçi alım kadroları da yine Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklanacağı ifade edildi. İşçi kadrolarında KPSS şartı aranması beklenmiyor. Diğer alımlarda ise;

T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş ve 19 yaşından gün almış olmak, üst yaş sınırı şartını taşımak, kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik arşiv araştırmasından olumlu olmak gerekmektedir.

AYRINTILAR GELİYOR.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülhan Savaşkol
Gülhan Savaşkol - 2 yıl Önce

Başvuru nerden ve nasıl yapılıyor bilgi verir misin

Adem karaduman
Adem karaduman @Gülhan Savaşkol - 2 yıl Önce

Iskur sitesinden

tuba yildız
tuba yildız - 2 yıl Önce

iyi de temizlik işi ilanların linkleri nerde ve nasıl başvuru oluyor