Sağlık Bakanlığı 25 Memur Alımı Sona Eriyor!

Sağlık Bakanlığı memur alımı yapıyor. Başvurularda son güne geldik. Başvuru Değerlendirmesi ve detayları haberde.

Sağlık Bakanlığı 25 Memur Alımı Sona Eriyor!

Sağlık Bakanlığı memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulmuş olan Memur alımı ilanına göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı alanlarda Sağlık Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde alımlar KPSS Puanı ile yapılmakta olup en az Dört yıllık eğitim şartı aranıyor. Başvuru detayları ve şartları nelerdir?

Bakanlık Başvurusu Sona Eriyor!

Sağlık Bakanlığı Uzman yardımcısı başvurusu 1 Kasım 2023 tarihi ile başlamıştı ve artık sona ermektedir. Bu kapsamda Henüz başvuru yapmamış olan adayların en geç 7 Kasım 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/saglik-bakanligi-kpss-ile-25-memur-alimi-ilani-uzman-yardimcisi-h45401.html

25 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı:

Sağlık Bakanlığı " Sağlık Uzman Yardımcısı " kadrosunda istihdam edilmek üzere " Hukuk, Sağlık Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, istatistikçi, Kamu Yönetimi, Matematik, Endüstri Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi " alanlarında memur alınacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sağlık Bakanlığı memur alımına genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Öte yandan KPSS, Eğitim, Yaş şartları aranacak.

- Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS de yukarıdaki alanlardaki KPSS Puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

- Yaş şartı olarak ise 35 yaşından büyük olmamak gereklidir. 

- Eğitim şartı olarak ise En az Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Sağlık Uzman Yardımcısı " kadrosunda istihdam edilmek üzere " Hukuk, Sağlık Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, istatistikçi, Kamu Yönetimi, Matematik, Endüstri Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi alanlarından mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvuruların KPSS Puanı ile yapılacak olup değerlendirmelerde KPSS Puanına göre yapılacak. Bu kapsamda En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile kontenjan sayısının 4 katı aday sınava çağırılacak.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE