ÖSYM 2021 EKPSS Tercih Kılavuzunu Yayımladı! En Az İlkokul Mezunu Memur Alınacak

ÖSYM'den az önce gelen duyuruya göre Engelli KPSS tercihleri başladı. Kılavuz yayımlandı ve en az İlkokul mezunu memur alımı yapılacak.

ÖSYM 2021 EKPSS Tercih Kılavuzunu Yayımladı! En Az İlkokul Mezunu Memur Alınacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından az önce gelen duyuruya göre EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı. Adaylar Tercihlerine 13 Ocak 2021 tarihi itibari ile başladı ve en geç 19 ocak 2021 tarihine kadar tercihlerini gerçekleştirmeleri gereklidir.

Bu kapsamda Kamu kurum ve kuruluşları Engelli kapsamında, İlkokul, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapacaklar.

EKPSS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 19 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayse aslan
ayse aslan - 2 yıl Önce

İyi günler meb okullara iş başvurusunda bulunmak istiyorum

Demet subaşı
Demet subaşı - 2 yıl Önce

İnşAllah okullar yada milli eğitimler işci alırlar cünkü ben ilkokul mezunuyum

Adlı karakus
Adlı karakus - 2 yıl Önce

Lütfen bende iş başvurusunda bulunmak istiyorum yardım edin

Serkan acar
Serkan acar - 2 yıl Önce

InşAllah lise mezunu polis joh alının dört gözle ilanı bekliyoruz 2 kardes

Öner Yaşar
Öner Yaşar - 2 yıl Önce

Adana Yüreğir ptt evlerinde ikamet ediyorum0551.437.02.83