ÖSYM 2020 Yılı Kaymakamlık Sınav Sonuçları ve Cevap Kağıtları Açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı beklenen sonuçları açıkladı. 18 kasım 2020 tarihi ile Kaymakamlık sınav sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM 2020 Yılı Kaymakamlık Sınav Sonuçları ve Cevap Kağıtları Açıkladı!

18 Kasım 2020 tarihi itibari ile ÖSYM'den gelen duyuruya göre Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı. 2020 Yılı için Kaymakanlık sınavı 18 Ekim 2020 tarihinde yapılarak adaylar ter dökmüştü. Sonuçları bekleyen adaylar için ÖSYM resmi internet adresi üzerinde adaylara " İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı Sonuçları açıklandı " şeklinde duyuru yaptı.

SONUÇLARI SORGULAMA:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı duyurusunda " 18 Ekim 2020 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına (2020-Kaymakamlık) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır" dedi. 

Sonuçlara ilişkin ise " Adaylar, sınav sonuçlarına 18 Kasım 2020 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler." dedi. Adaylar sonuçlarınu T.C kimlik numarası ile sorgulayabilecekler.

KAYMAKAMLIK SINAVI CEVAP KAĞITLARI VE CEVAPLARIDA ERİŞİME AÇILDI!

18 Ekim 2020 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2020-Kaymakamlık) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 18 Kasım 2020 tarihinde saat 10.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 22:40
YORUM EKLE