MSB 190 Memur Alımı Yapacak! Başvurular Sona Eriyor! Sonuçlar Ne Zaman?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı birimlerinde görevlendireceği 190 memur alımı yapacak. Başvurularda son güne geldik. Sonuçlar ne zaman?

MSB 190 Memur Alımı Yapacak! Başvurular Sona Eriyor! Sonuçlar Ne Zaman?

Milli Savunma Bakanlığı 190 Memur Alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre MSB farklı askeri birimlerinde görevlendirmek üzere 190 kişilik boşluk ile memur alımı yapacak. Başvurular geçtiğimiz günlerde başlamıştı ve artık sona ermektedir. Peki ilan hakkında detaylar nedir? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

190 MEMUR ALIMI KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığı farklı ilanlar yayımladı. Yayımlanan ilk ilana göre 55 kişilik kadro ile Uzman Yardımcısı alınacak. Bir diğer ilana göre ise 135 kişilik kadro ile Kuvvet Komutanlıklarına ve Güvenlik birimlerine alım yapılacak. Bu yönde,

  • MSB 55 kişilik boş kadro ile, 50 Milli Savunma Uzman yardımcısı ve 5 kişilik kadro ile Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alınacak.
  • MSB 135 kişilik kadro ile ise Harita Genel Müdürlüğü 105, MSB 6, Kara Kuvvetlerine 5, Hava Kuvvetleri 4, Deniz Kuvvetleri 5 ve Milli Savunma Üniversitesi 10 memur alımı yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Milli Savunma Bakanlığı Memur alımı için adaylardan öncelikle genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

Özel olarak ise adaylardan KPSS olarak 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından alım yapılacak kadrolara göre belirtilen alanlardan en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Eğitim olarak ise alım yapılacak alanlarda belirtilen eğitim seviyesinde eğitimini tamamlamış olmak gereklidir.

MSB 55 Memur Alımı ilanı detayları için Buraya Tıklayınız.

MSB 135 Memur Alımı ilanının detayları için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

MSB Memur alımı için başvurularda sona geldik. Adaylar başvurularına 30 Aralık 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Milli Savunma Bakanlığı Resmi İnternet adresi olan https://personeltemin.msb.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı yayımlamış olduğu ilanda başvuru sonuçlarının ne zaman aöıklanacağı hakında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Başvuru sonuçlarnın tahmini olarak Şubat ayının ikinci haftası yayımanması beklenmektedir. Başvuru sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için,

İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE