MGK ( Milli Güvenlik Kurulu ) Memur Alımı Yapacak ( Uzman Yardımcısı )

Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı için ilan yayımladı. Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı ile yapılacak alımlarda KPSS ve YDS şartı aranıyor. Detaylar heberimizde.

MGK ( Milli Güvenlik Kurulu ) Memur Alımı Yapacak ( Uzman Yardımcısı )

Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı İlanı Yayımladı.

Resmi Gazetenin 23 Aralık 2002 tarihli sayısında yayımlanan ilana göre Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Farklı alanlardan mezun 15 kişilik boşluk ile Memur alımı yapacak. Söz konusu ilana ile adaylara Giriş sınavı yapılacak olup sınav sonucuna göre Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Adaylardan KPSS ve YDS nitelikleri talep ediliyor. kadro bilgileri ve başvuru şartları haberimizde.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
  • Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir)
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) KPSSP8, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP28, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP43 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da Giriş (Sözlü) sınavına çağrılırlar),
  • Son başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Kadro Bilgisi:

Uzman Yardımcılığı Giriş Sıanvı Yapılacak!

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde Genel İdare Hizmetleri Sınıfında münhal bulunan 6 ncı derece kadrolarda görev yapmak üzere Giriş (Sözlü) sınavı (tek aşamalı) ile Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzmanlığı Yönetmeliği çerçevesinde 15 adet Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Giriş Sınavına Başvurular Ne Zaman?

Adaylar Başvurularına 11 Ocak 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru alınacaktır. Adaylar başvurularını Milli Güvenlik Kurul Genel Sekreterliğinin resmi İnternet adresi olan (www.mgk.gov.tr) üzerinden indirecekleri başvuru formunu doldurup ve KPSS ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınav sonuç belgesi eklenmesi suretiyle Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:254 Posta Kodu:06530 Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile yapılabilir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE