MEB Yurtdışı Memur Alımı İlanı Yayımladı! KPSS Yok! 40 50 Yaş Şartı!

Milli Eğitim Bakanlığı Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile Yurtdışı Memur alımı yapılacak olup şartlar ve kontenjan bilgisi haberde.

MEB Yurtdışı Memur Alımı İlanı Yayımladı! KPSS Yok! 40 50 Yaş Şartı!

Milli Eğitim Bakanlığı memur alımı yapacak. Az Önce gelmiş olan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Yurtışı memur alımı yapılacak. Kariyer Kapısı üzerinde yayımlanmış olan ilana göre MEB yetiştirilmek üzere Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda iş ve işlemler yapılacaktır.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

  • 3 Kişi 0-24 Ay ARasında Lisansüstü Öğrenim Görmek İçin 
  • 3 Kişi 0-6 Ay ARasında Bilgilerini Arttırmak amacı ile
  • 5 Kişi 0-12 Ay arası Staj yapmak amacı ile,

Başvuru Şartları Nelerdir?

1. Kontenjanlarda belirtilen konulara ilişkin meslek dallarında yüksek öğrenimi bitirmiş ve bu meslekte adaylık dahil en az üç yıl çalışmış olmak.

2. Merkez Teşkilatında görev yapanlar için birim amirinin, taşra teşkilatında görev yapanlar için en üst mülki idare amirinin olumlu görüşünü almış olmak.

3. Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak.

4. Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak.

5. Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla 50 yaşını tamamlamamış olmak.

6. Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak.

7. Yabancı Dil Bilgisi Düzeyi; Lisansüstü öğrenim için gönderileceklerin İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az yetmiş puana denk bir puana sahip olmaları şarttır.

8. Yurtdışına gönderileceklerin yabancı dil bilgisi düzeyini gösterir başarı belgelerinin, son başvuru tarihinden önceki 2 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir. İlgili mevzuat hükümleri uyarınca yabancı dil eşdeğerliliğinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca belirlenen eşdeğerlik tablosu esas alınmaktadır.

9. Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç, bu Yönetmelik hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak.

10. Yurtdışı öğrenimini bitirdikten sonra yurda dönüşlerinde, yurtdışında kalınan sürenin iki katı kadar mecburi hizmet yapmayı kabul etmek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 4 Nisan 2023 tarihi ile başlayacak ve en geç 30 Nisan 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece kariyer kağısı üzerinden online olarak yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkan.   Karaca
Türkan. Karaca - 9 ay Önce

Aşçilik