Maliye Bakanlığı 2022 KPSS İle 400 MHUY Alımı ÖSYM Ön Başvuru Tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 Memur alımı yapacak. ÖSYM aracılığı ile 2022 KPSS Puanı ile Memur Alımı ( MHUY ) detayları ve şartları haberde.

Maliye Bakanlığı 2022 KPSS İle 400 MHUY Alımı ÖSYM Ön Başvuru Tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı az önce yaptığı duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Söz konusu yayımlanan duyuruya göre başvuru tarihleri belli oldu. Daha önce de Resmi Gazetede yayımlanan duyuruya göre başvuru tarihleri duyurulmuştu. Ancak Az Önce ÖSYM'den gelmiş olan duyuru ile başvuru süreci ve ekranı açıklandı.

400 Memur Alımı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 400 kişilik kadro ile Memur Alımı gerçekleştirecek. Alımlar Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı kadrosunda gerçekleştirilecek. Başvurular için tarih belli oldu. Bu süre içerisinde adaylar başvurularını ÖSYM üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Lisans mezunu adaylardan alım yapılacak olup ilan hakkında ve kontenjan hakkında detayları sizlere paylaşıyoruz.

2022 KPSS Puanı İle İlk Memur Alımı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2022 yılı KPSS Puanı ile ilk memur alımlarını gerçekleştirecek. KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından başvurular alınmaya başlanacaktır.

ÖSYM'den Başvuru Süreci İçin Duyuru!

Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı MHUY ( Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı ) alımı başvuru duyurusu geldi.

Başvurular 27 Ekim 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 2 Kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirilecek. Ayrıca ÖSYM sonuçları 18 Aralık 2022 tarihinde duyuracağını bildirdi. İşte ÖSYM duyurusu:

Maliye Bakanlığı 400 Memur Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan Eğitim ve KPSS şartı aranacak. Ayrıca genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre Özel olarak;

Yaş Şartı: Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 tarihinde ve bu tarihten sonra doğanlar),

Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olmak,

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP48 puan türünden yetmiş beş (75) ve üzerinde puan almış olmak,

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüman
Müslüman - 13 ay Önce

Puanlar açıklanmadan! Ne alımı... Ne alaka... Hem de hiçbir bakanlıkta hareket yokken. Bu nasıl oluyor.

Aynur
Aynur - 13 ay Önce

Arkadaşım alım zaten ekimin 27sinde baslayacako zamana kadar sonuçlar açıklanmış olur

Özlem gezgin
Özlem gezgin - 13 ay Önce

Gökmeydan mahallesi Atatürk caddesi 60 evler sitesi yol üzeri

Gizem
Gizem - 12 ay Önce

Kpss daha açıklanmadan kayıt mı başladı