Kültür Bakanlığı Naklen 40 Memur Alımı ( Kontrolör ) İlanı Yayımandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı naklen memur alımı ilanı yayımlandı. KPSS Şartı olmaksızın Kurum içinden sınav ile Kontrolör alımı yapılacak. Şartlar ve tarihler burada.

Kültür Bakanlığı Naklen 40 Memur Alımı ( Kontrolör ) İlanı Yayımandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı az önce yayımladığı ilan ile bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere Memur Alımı ilanı yayımladı. Bu kapsamda Bakanlıkran gelen açıklama ile 28 Temmuz 2021 tarihli ve 31551 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7334 sayılı Turizm Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 2634 sayılı Kanuna eklenen Geçici 15 inci maddesi hükmü uyarınca naklen 40 kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Kanun maddesinin yürürlüğe girdiği 28/07/2021 tarihi itibariyle, genel bütçe ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadrolarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dâhil en az beş yıl görev yapmış olanlar ile aynı sürede görev yapmış olmak kaydıyla daha önce bu unvanları ihraz etmiş olanlar.

En fazla 40 kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır. Yeterli başvurunun olmaması veya sözlü sınavda başarılı olan sayısının az olması durumunda, sadece başarılı olanların naklen alım işlemlerine başlanacaktır. Boş kalan kadrolara ise 31/12/2021 tarihine kadar tekrar başvuru ve sınav usulüyle kadro durumuna göre naklen alım yapılabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Naklen Memur alımı başvuruları 6 Eylül 2021 tarihi ile başlayacak. En geç 10 Eylül 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular şahsen olacaktır. Buna göre, Başvuru yapmak isteyen adaylar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü hizmet binasında Eğitim, Yetenek ve Kariyer Yönetimi Daire Başkanlığına (Çiğdem Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 Yüzüncüyıl/Ankara) şahsen yapılacaktır. Sadece başvuru tarihleri arasında yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 00:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 1 yıl Önce

Kpss şartı yok ama istedikleri kriterlere bak! Nasıl başvuru yapalım söyleyin hadi. Alım yapacaklar ama o kadar zor kriter koyuyorlar ki (hemde birden fazla) başvuru şansımız olmuyor! Sonra diyorlar iş beğenmiyorlar. Gerçi başvuru da yapabilsen, tanıdık olmadı mı markete bile giremiyorsun! Bu yüzden de 2 seneye yakındır işsizim işsiz! (Yorumumu yayınlayın. Çünkü İşinize gelmeyen yorumları yayınlamıyorsunuz!!!)