KPSS Yerleştirme Takvimi, Kadro İhdasları ve Memur Alımları: Adayların Sancılı Bekleyişi!

KPSS yerleştirme takvimi henüz açıklanmadı,adayların kadro ihdasları ve memur alımlarıyla alakalı sancılı bekleyişleri sürüyor...

KPSS Yerleştirme Takvimi, Kadro İhdasları ve Memur Alımları: Adayların Sancılı Bekleyişi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanlarının açıklanması, tercih dönemin tamamlanmasının ardından, her yıl Ocak ayında yayımlanan kpss yerleştirme takvimi, Şubat ayının ilk haftasını bitirdiğimiz şu günlerde açıklanmış durumda değil. Her yıl yayımlanan kpss yerleştirme takvimiyle beraber, adayların tercih dönemleri kesinlik kazanıyor, kadrolar açıklanıyor ve memur adayları için önemli bilgilendirmeler sağlanmış oluyordu. ÖSYM tarafından yayımlanan bu takvim, henüz yayımlanmadı, Resmi Gazete' de kadro ihdaslarına yönelik kamuoyu bilgilendirmeleri yapılarak, kararnameler yayımlanıyor. Bu bağlamda önce Sağlık Bakanlığı, ardından Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşlar için kadro ihdaslarının yayımlanmasıyla, memur alımı içi adayların sancılı bekleyişlerinin süreceği öngörülüyor.

Kadro ihdaslarındaki sayılar yeterli bulunmuyor

Yayımlanan bu kadro ihdasları adaylar tarafından yeterli bulunmuyor, 2019 memur alım sayısı için, ilan edilen kadroların yeterli olmadığı ifade ediliyor. Adaylar kpss puanları üzerinden yapılacak bu memur personel alımlardaki yetersiz kadrolara tepkilerini sosyal medya platformları üzerinden duyurmaya çalışıyorlar. Sitemiz üzerinden de gelen yorumlar ve maillerde, adayların memur alım sayısındaki isteklerini gündeme getirme çalışmaları bulunmaktadır. Memur alımı için ilan edilen kadrolar, kadro ihdaslarının yeterli olmaması,her yıl sayının daha da artış göstermesi, kamuda durumun ne olduğuyla alakalı bilgilerin aktarılması gerektiği ifadeleri kullanılıyor. Memur alımı 2019 yılında kaç kişilik olacak, 2018 yılına oranla bu alımlarda hangi kadrolara yer verilecek? Tüm bu soruların yanıtlarının çok yakında gündeme yansıması bekleniyor, gelişmeler yaşandığında sizlere anlık olarak bildirim göndererek iletiyor olacağız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

YORUM EKLE